Zamknij
REKLAMA

Monografia "Powiat Sępoleński 1920-2020" - spotkanie autorskie w Więcborku

22:19, 05.03.2020 | E.S
Skomentuj Monografia "Powiat Sępoleński 1920-2020" - spotkanie autorskie w Więcborku - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

Jedno z zaplanowanych sześciu spotkań autorskich, promujących wydaną w tym roku monografię Powiatu Sępoleńskiego, odbyło się w czwartek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku. Organizatorzy przywieźli na spotkanie parędziesiąt egzemplarzy jubileuszowej publikacji, z zamiarem obdarowania nimi mieszkańców. Wicestarosta Andrzej Marach rozdał zaledwie kilka sztuk monografii. Widzów nie było nawet dziesięciu. Na spotkaniu zabrakło także przedstawicieli lokalnego samorządu.

Wprowadzeniem do czwartkowego spotkania była projekcja filmu przygotowanego we współpracy z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dotyczącego historycznych rysów naszego regionu. Następnie Leszek Skaza, pod którego redakcją opracowana została publikacja o stuletniej historii powiatu sępoleńskiego, opowiedział o początkach pracy nad monografią, wspomniał wcześniejszą literaturę traktującą o historii naszych ziem oraz zapoznał obecnych z sylwetkami współautorów obszernej publikacji.

Na zakończenie każdy z obecnych otrzymał na pamiątkę egzemplarz monografii. Kto przegapił spotkanie, będzie miał jeszcze okazję zdobyć książkę. Wicestarosta Andrzej Marach obiecał zorganizować w Więcborku jeszcze jedno spotkanie promujące jubileuszową publikację "Powiat Sępoleński 1920-2020".

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

czytelnikczytelnik

4 0

W ten monografii są liczne pomyłki.Mogła być ciekawsza, wiele ciekawych wydarzeń z udziałem wspaniałych i bardzo zaangażowanych ludzi w niej pominięto. Szkoda. 17:17, 07.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

##

0 0

nie przeczytałem, a gdzie jest dostępna 21:30, 08.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz