Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Biblioteka publiczna znowu otwarta dla czytelników

12:38, 11.05.2020 | E.S
Skomentuj
Biblioteka w Sępólnie Krajeńskim - fot. Paweł Szydeł, arch. e-krajna.pl
REKLAMA

Nie można korzystać z czytelni, nieczynna jest też pracownia komputerowa, ale książki wypożyczać już można. Po kilkutygodniowej przerwie Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim została ponownie otwarta.

Wchodząc do książnicy trzeba jednak zastosować się do pewnych procedur. Chodzi o bezpieczeństwo zarówno bibliotekarzy, jak i wypożyczających książki. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk, posiadanie maseczki zakrywającej nos i usta oraz zachowanie bezpiecznej odległości od kolejnej osoby.

Nie ma także bezpośredniego dostępu czytelników do księgozbiorów. Prosimy zatem o wcześniejsze przygotowanie listy książek, które chce się wypożyczyć. Z półki poda je bibliotekarz – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor sępoleńskiej biblioteki.

 

Książki wracające od czytelników przechodzą 10-dniową kwarantannę. Umieszcza się je w specjalnych pojemnikach. Dopiero później można je ponownie wypożyczyć. Interesujące nas pozycje można także wcześniej zamówić telefonicznie lub elektronicznie. Ze względu na ograniczenia w działalności bibliotek, nie pobiera się kar za przetrzymywanie książek. Biblioteczna amnestia obowiązuje do końca czerwca.

Już w pierwszych dwóch dniach od ponownego otwarcia sępoleńskiej placówki odwiedziło ją prawie 150 osób. Wypożyczono ponad 450 pozycji. Biblioteka oferuje swoim czytelnikom także dostęp do książek w postaci cyfrowej. Można je czytać przez internet. O hasła dostępu należy pytać bibliotekarzy.

źródło: Gmina Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz