Zamknij

Emilia Pawłowska z zespołem na Więcborskiej Scenie Letniej

17:56, 18.08.2020 | E.S
Skomentuj Emilia Pawłowska z zespołem na Więcborskiej Scenie Letniej - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

Kolejny koncertowy niedzielny wieczór za nami. Więcborska Scena Letnia 2020 gościła tym razem rodzimą artystkę Emilię Pawłowską wraz z zespołem znakomitych muzyków. Zgromadzeni na Palcu Jana Pawła II widzowie mogli posłuchać kilku utworów z pierwszej płyty Emilii "Czas nas uczy pogody".

Obdarzone przez Emilię Pawłowską nowym życiem piosenki takich autorów jak: J. Cygan, J. Korczakowski, A.Osiecka, W. Młynarski, M.Czapińska, J.Wołek czy  J. Nohavica z muzyką równie znakomitych kompozytorów: K. Dębski, J. Abratowski, J.Ptaszyn-Wróblewski, J.Sent, H.Albert czy W. Karolak i wspomniany już Nohavica, popłynęły tego letniego wieczoru ze sceny nad połyskującą w zachodzącym słońcu, spokojną taflą Jeziora Więcborskiego. Utwory te wykonywali wcześniej wyśmienici artyści, którzy zafascynowali Emilię, poszukującą własnej artystycznej drogi, już na początku jej przygody z piosenką. Teraz, wrażliwa artystka podczas każdego koncertu wita na nowo swoje utęsknione melodie na scenie i pozwala słuchaczom chłonąć ich niepowtarzalne piękno.

Wszyscy doskonale wiemy, że kunsztem sztuki kulinarnej jest nie tylko dobrze przyrządzona, smaczna potrawa ale i sposób jej podania. Każdą sztukę kosztujemy wieloma zmysłami. Podobnie jest z muzyką. Jakże wyśmienicie smakowała ta podana przez akompaniujących Emilii instrumentalistów, mogła się przekonać obecna na koncercie publiczność. Utrzymane w stylistyce smooth jazzowej utwory zagrali: na instrumentach klawiszowych Piotr Dąbrowski, na gitarach Maciej Olesiński, na gitarze basowej Bartek Werachowski, saksofonach Alan Balcerowski i na perkusji Mateusz Krawczyk. 

Utalentowani muzycy, których nie raz już mogliśmy posłuchać podczas występów Emilii Pawłowskiej, no i ona, nasza artystka, której dodatkowo mieszkańcom powiatu sępoleńskiego przedstawiać nie trzeba - w takim doborowym towarzystwie spędzili niedzielny letni wieczór mieszkańcy, nie tylko Więcborka, którzy skorzystali z zaproszenia organizatora, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, i przyszli na koncert.  

Więcborska Scena Letnia 2020 jeszcze dwukrotnie tego lata stanie na Placu Jana Pawła II. Już w najbliższą niedzielę wystąpi na niej Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych Filharmonii Narodowej w Warszawie, a w piątek 28 sierpnia pożegnamy wakacje Więcborskim Kabaretonem. Na scenie zobaczymy Cezarego Pazurę, Ireneusza Krosnego i Kabaret Weźrzesz.

Zapraszamy!

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

alaala

7 0

piekny koncert
Brawo Emilia 18:34, 18.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ktosie z wiecborkaktosie z wiecborka

6 0

wzruszyliśmy się to byl wyjatkowy koncert pogoda dopisala było sporo ludzi
Emilia wspaniały głos oby tak dalej 18:44, 18.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

   z innej gminy z innej gminy

5 0

Wspaniały koncert Miło było, gratulacje.❤️👍 19:08, 18.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%