Zamknij
REKLAMA

Spotkania z poezją wróciły do Modraczka

15:32, 12.09.2020 | E.S
Skomentuj Spotkania z poezją wróciły do Modraczka - fot. Andrzej Ossowski
REKLAMA

W czwartek 10 września w Kawiarni Literacka działająca przy Domu Kultury „Modraczek” w Bydgoszczy gościła Katarzynę Nazaruk ,  poetkę ze Słupska zamieszkującą czasowo w Portugalii. Pani Katarzyna znana jest też pod swoim literackim pseudonimem Katarina Lavmel.

Przybyłych przywitała dyrektor Domu Kultury pani Agnieszka Buzalska, przedstawiając gościa „Kawiarni” i przekazując dalsze prowadzenie spotkania Barbarze Jendrzejewskiej.

Szefowa Kawiarni, znana bydgoska nauczycielka, dziennikarka i poetka, jak zwykle każdego gościa „Kawiarni”, a pani Katarzyna była już sto trzydziestym twórcą, „odpytała” z twórczości i związanym z nią życiem.

Spotkanie było przeplatane pytaniami, odpowiedziami i recytacją wierszy. Dodatkowo uczestnicy mogli podziwiać prezentowane slajdy z Portugalii, z okolic gdzie zamieszkuje poetka.

Pani Katarzyna opowiadała o swojej drodze zawodowej, literackiej i działalności jako animatora kultury, zarówno w Polsce, jak i w Portugalii. Zapowiedziała dwujęzyczne wydanie antologii poetów portugalskich i polskich.

Czas na przedstawienie sylwetki Katarzyny Nazaruk, polonistki z wykształcenia,  która była nauczycielką i bibliotekarką  w szkole ponadgimnazjalnej w Słupsku. Nauczając w szkole o profilu zawodowym zdobyła też uprawnienia zawodowe pozwalające jej nauczać teorii i praktyki w zawodzie fryzjerki.

Pozazawodowa działalność związana była z organizacją cyklicznej Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy i siedmiu konkursów poetyckich dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu słupskiego.

Po wyjeździe do Portugalii nie zaprzestała swojej działalności poetyckiej i aktywności w promowaniu kultury literackiej, bierze udział w spotkaniach poetyckich w Portugalii, Hiszpanii i Polsce.

Jest laureatką kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich, autorką  tomików wierszy „Żona Beduina”, „Szept i przestrzeń” i „Anturaż”.

Jej wiersze  publikowane były w opiniotwórczych czasopismach: „Akant”, „Topos”, , „Angora”, „Mroczna Środkowo-Wschodnia Europa”,„POEZJA dzisiaj”, „Kontury”, „Powiat Słupski” oraz w kilku znaczących antologiach poetyckich. Na spotkaniu w Bydgoszczy promowała swój tomik „Anturaż”.

Andrzej Ossowski

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz