Zamknij
REKLAMA

Darmowy listopad – online. Zwiedzaj rezydencje królewskie bez wychodzenia z domu

10:57, 09.11.2020 | E.S
Skomentuj Darmowy listopad - online. Zwiedzaj rezydencje królewskie bez wychodzenia z domu
REKLAMA

Jeden z najważniejszych projektów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest promowanie zabytków i zbiorów muzealnych, tzw. „Darmowy listopad” w tym roku przybierze formułę online. Tegoroczna edycja projektu zostanie zainaugurowana została w Sali Wielkiej warszawskiego Zamku Królewskiego. „Darmowy listopad” to innowacyjna forma edukacji poprzez sztukę, która zwiększa dostępność do narodowych instytucji kultury oraz przyczynia się do wzrostu uczestnictwa w kulturze, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Czekają na Państwa spacery wirtualne po muzeach, webinaria, historyczna debata oraz 500 wirtualnych lekcji dla szkół przygotowanych przez najsłynniejsze Rezydencje Królewskie w Polsce. W tym roku do zwiedzania udostępnionych zostanie pięć rezydencji – Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Zamek w Malborku, Zamek Królewski na Wawelu oraz Zamek w Sandomierzu.

Poniżej zamieszczamy link do filmu promocyjnego projektu -

https://www.youtube.com/watch?v=pe2VUvek3v4&list=UUldPw-oSH4LDwFHLJAZruaQ&index=1

Szczegółowy harmonogram spacerów prezentuje się następująco:

  • 6 listopada - Zamek Królewski w Warszawie
  • 9 listopada - Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
  • 13 listopada - Muzeum Zamkowe w Malborku
  • 16 listopada - Zamek Królewski na Wawelu
  • 23 listopada - Zamek Królewski w Sandomierzu

Filmy opublikowane zostaną w następujących terminach (godz. 14:00 - strony internetowe muzeów, godz. 18:00 - media społecznościowe). Ponadto pod hasłem "Tu dzieje się historia" każde z pięciu muzeów przeprowadzi webinarium na wybrany przez siebie temat. Transmisja odbędzie się na stronach internetowych rezydencji i w mediach społecznościowych (godz. 18:00) w następujących terminach:

  • 12 listopada - webinarium "Wizyty królewskie na Zamku w Malborku"
  • 19 listopada - webinarium "Klejnoty i koronki. Dwa najpiękniejsze portrety w kolekcji Łazienek Królewskich"
  • 26 listopada - webinarium "Flamandzkie i holenderskie malarstwo w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu"
  • 27 listopada - webinarium "Aktualnie w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Ne'edár/ ???????? (Nieobecni - z dziejów społeczności żydowskiej)"
  • 30 listopada - webinarium "Niepewne czasy, trudne wyzwania - Rzeczpospolita na zakręcie dziejowym (XVII w.)" z Zamku Królewskiego w Warszawie

20 listopada o godz. 18.00 odbędzie się debata online z udziałem przedstawicieli Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie, Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Zamku Królewskiego w Sandomierzu pt. "Rezydencje królewskie. Oficjalne i letnie”. Debata dostępna będzie nas stronach internetowych i w mediach społecznościowych uczestników spotkania. Dodatkowo codziennie, począwszy od 9 listopada, od poniedziałku do piątku, wybrana rezydencja publikować będzie na Facebooku ciekawostki edukacyjne pod hasłem "Historia na wesoło", opatrzone hasztagiem #darmowylistopad. Zachęcamy do śledzenia oficjalnych profili wymienionych instytucji i korzystania z bogatej oferty przygotowanej w ramach projektu.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz