Zamknij
REKLAMA

Mała Gmina - Wielkie Pasje, odc. 4 Zbigniew Jastrowski

11:05, 28.12.2020 | E.S
Skomentuj Mała Gmina - Wielkie Pasje, odc. 4 Zbigniew Jastrowski - fot. Paweł Piątek
REKLAMA

W kolejnym odcinku cyklu "Mała Gmina - Wielkie Pasje" zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Jastrowskim, który podczas wystawy malarstwa w październiku 2019 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku o swoich związkach z Więcborkiem mówił tak:

Więcbork jest wspaniałym miejscem pod różnymi względami. Moje związki z miastem są długoletnie. Początkowo były fragmentaryczne, ale wymyśliłem sobie, że "na starość" osiądę tutaj, co zresztą zrealizowałem.


Artysta jest autorem dwudziestu pięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw zbiorowych organizowanych w kraju oraz za granicą. Jego prace znajdują się w galeriach i zbiorach prywatnych m.in.: w Australii, USA, Francji, Niemczech.

Zbigniew Jastrowski urodził się w Bydgoszczy. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni malarstwa prof. Bronisława Kierzkowskiego i prof. Barbary Steyer. Dyplom uzyskał w 1978 r. Ceniony obecnie plastyk początek swojej kariery pedagogicznej związał z Więcborkiem, będąc nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym. Jest pedagogiem i artystą uprawiającym malarstwo, rysunek i grafikę użytkową. Od 1981 r. związany jest z Pałacem Młodzieży w Bydgoszczy. Jest twórcą "Pałacowego Centrum Wyobraźni" oraz Galerii Pałac funkcjonującej w rejestrze bydgoskich galerii.

Od kilku lat jest mieszkańcem naszej gminy, a wkrótce będziemy mogli zaprosić wszystkich chętnych na zajęcia z Panem Zbigniewem do pracowni sztuk plastycznych, która powstaje w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku.

W filmie wykorzystano materiały archiwalne i zdjęcia ze zbiorów Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, za które dziękujemy, oraz fragment filmu z treningu, za który dziękujemy Panu Karolowi Synowiec.

MGOK Więcbork

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz