Zamknij
REKLAMA

Po miesiącach oczekiwań nareszcie pierwsze spotkanie w Galerii Autorskiej Jana Kai i Jacka Solińskiego

09:20, 07.06.2021 | E.S
Skomentuj Po miesiącach oczekiwań nareszcie pierwsze spotkanie w Galerii Autorskiej Jana Kai i Jacka Solińskiego - fot. Andrzej Ossowski
REKLAMA

Pierwszego czerwca w Galerii przy ulicy Chocimskiej, po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się pierwsze spotkanie. Poświęcone było promocji kolejnej książki poetyckiej Bartłomieja Siwca "Starsza pani poezja" i wystawie fotografii Józefa Zegarlińskiego. Między fotogramami organizatorzy umieścili plansze z wierszami Bartłomieja Siwca.

Tradycyjnie, spotkanie rozpoczął Jacek Soliński przedstawiając sylwetki twórców, którym było poświęcone. Wiersze recytował sam autor, Roma Warmus i Jan Kaja.

O swoim ojcu Józefie opowiedział Jerzy Zegarliński, również znany fotografik i organizator wystaw fotograficznych.

Bartłomiej Siwiec urodzony w 1975 roku, z zawodu archiwista, jest uznanym bydgoskim literatem, autorem powieści, dramatów, opowiadań i kilku tomików poezji. Jest też szachistą z dużym dorobkiem medalowym. Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w mistrzostwach Polski juniorów, był klasyfikowany w pierwszej setce polskich szachistów.

Józef Zegarliński urodził się w 1923 r. w Kamionce Strumiłłowej, województwo tarnopolskie, skąd w 1938 przeprowadził się do Lwowa. Po 1945 roku przesiedlony do Polski skończył Politechnikę Gliwicką i od 1951 roku był mieszkańcem Bydgoszczy. Był inżynierem budownictwa i architektem.

Jego pasją była fotografia, był wieloletnim prezesem Bydgoskiego Towarzystwa Fotograficznego i założycielem Bydgoskiego Klubu Fotograficznego i współzałożycielem bydgoskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów południowo-wschodnich. Był współautorem wystaw i autorem wielu wystaw indywidualnych.

Andrzej Ossowski

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%