Zamknij

ZAGI zelektryzowała więcborską publiczność

21:11, 03.08.2021 Aktualizacja: 21:31, 03.08.2021
Skomentuj fot. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku fot. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku

Zagi to nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Śpiewająca dziewczyna z gitarą – bardzo wyrazista postać na polskiej scenie muzycznej. Jej emocjonalny wokal i wpadające w ucho melodie, w połączeniu z energią wytwarzającą się w jej zespole ewoluują do mieszanki, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, alternatywa.

Na swoim koncie ma 5 albumów. Najnowszy album pt. „Prześwit” (2020, wyd. Popcorn Records) to wyjątkowy krążek który powstał w bardzo nietypowy sposób. Piosenki Zagi stworzyła podczas 11 transmisji online, które prowadziła na swoim kanale youtube w trakcie lockdownu. W całym procesie tworzenia każdej z ośmiu piosenek aktywnie uczestniczyli fani artystki, a proces ten wciąż można oglądać na youtube!

Zagi zagrała supporty przed takimi artystami jak: Kwiat Jabłoni, Natalia Przybysz, Years & Years, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Lemon, Pablopavo i Ludziki, Ted Nemeth, Mela Koteluk, Paweł Domagała, czy Voo Voo.

Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak: Pol’and’Rock Festival, Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, II Czech Ukulele Festiwal i wiele innych, a w niedzielę zagrała dla Więcborskiej publiczności, która przyjęła artystkę bardzo ciepło mimo przeszywającego chłodu.

(Tekst i foto: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%