Zamknij
REKLAMA

Płocicz: Skupi NAS ciepły ognia blask

19:43, 06.09.2021 | MGOK Kamień Krajeński
Skomentuj fot. MGOK Kamień Krajeński
REKLAMA

Nauka, integracja i zabawa na świeżym powietrzu w Płociczu to główne działania projektu pn. "Skupi NAS ciepły ognia blask".

W ramach projektu na placu przy Wiejskim Domu Kultury powstało miejsce na ognisko. Ogólnodostępne miejsce spotkań mieszkańców, które jest niezwykle ważne w obecnym czasie. Aktywizacja mieszkańców zaczęła się już od prac budowlanych, gdyż to właśnie mieszkańcy byli wolontariuszami i dbali o to by praca przebiegała efektywnie. Na terenie Płocicza odbyły się już 4 spotkania biesiadne poprzedzone grami terenowymi, a zakończone wspólnym ogniskiem.

Na pierwszym spotkaniu pn. "Harcerstwo to przygoda, którą warto przeżyć"  miejscowość odwiedzili Harcerze z Więcborka, którzy wspólnie z dziećmi grali, biesiadowali i udzielali masę ciekawych informacji np. na temat tego jak rozpalić ognisko. Drugie spotkanie pn. "Śladami i tropem zwierząt" uczestnicy mieli okazję porozmawiać z Panią Moniką z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Dowiedzieli się min. jaka jest różnica między śladem a tropem przy rozpoznawaniu zwierząt. W trzecim spotkaniu towarzyszyli Druhowie z OSP w Płociczu, którzy profesjonalnie i wyczerpująco zapoznali uczestników z podstawami udzielania pierwszej pomocy i zachowaniem się w sytuacjach kryzysowych. Ostatnie, czyli 4 spotkanie biesiadne pt. "Grillowanie i pieczenie na ognisku też może być zdrowe" na którym to dzieci dowiedziały się jak przygotować zdrowe przekąski, lemoniadę, surówkę oraz dania pieczone.

Wspólnych spotkań jeszcze nie koniec. Uczestników czeka jeszcze ostatnie spotkanie podsumowujące projekt.

Projekt dofinansowany jest ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie- Fundację LGD- Naszyjnik Północy. Projekt realizowany jest przez "LPDP - Lokalni Patrioci dla Płocicza" przy współpracy z Miejsko -Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamieniu Krajeńskim.

(MGOK Kamień Krajeński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%