Zamknij
REKLAMA

Retronova - reaktywacja bydgoskiego PSEPu

20:57, 12.09.2021 | E.S
Skomentuj Retronova - reaktywacja bydgoskiego PSEPu - fot. Paweł Szydeł
REKLAMA

W miniony weekend Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Rybackiej w Więcborku stało się miejscem spotkania rekonstrukcyjnego członków byłego Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej w Bydgoszczy. Artyści, którzy przez ostatnie lata realizowali się twórczo działając po drodze w wielu różnych stowarzyszeniach i organizacjach bądź indywidualnie, postanowili znów spotykać się i pracować razem. Spotkanie i wspólna wystawa ich prac w Więcborku przyczyniły się do narodzin grupy artystycznej RETRONOVA.

Wernisaż wystawy malarstwa i fotografii odbył się w sobotnie popołudnie w więcborskim CALu i był okazją do zaprezentowania mieszkańcom skrawka artystycznego dorobku członków Retronowej. 

Zbigniew Jastrowski, inicjator tego wydarzenia, wierzy, że to zaledwie skromny początek szerszej współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Więcborku, współorganizatorami wystawy. Liczy także na przychylność władz oraz chęć do wspólnego działania nauczycieli z lokalnych szkół, bowiem jako wieloletniemu pedagogowi bardzo zależy mu na edukacji plastycznej dzieci i młodzieży. Natomiast Centrum Aktywności Lokalnej wydaje się być idealnym obiektem do tego typu przedsięwzięć.

fot. Ewa Szydeł, Paweł Szydeł

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%