Zamknij

Wieczór Krajeński w Jastrzębcu

12:30, 24.09.2021 | E.S
Skomentuj Wieczór Krajeński w Jastrzębcu - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

To drugie, po ubiegłorocznym Popołudniu Kulturalnym, spotkanie, które dla mieszkańców sołectwa zorganizowało Stowarzyszenie Nasz Jastrzębiec. W sobotę 18 września w sali wiejskiej w Jastrzębcu przy kawie i muzyce uczestniczyliśmy w magicznym Wieczorze Krajeńskim.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa haftu krajeńskiego, którego ekspozycję przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Uczestnicy mogli również zobaczyć strój krajeński, który Stowarzyszenie Nasz Jastrzębiec zakupiło w ramach realizacji projektu i przekazało miejscowej szkole na użytek jej uczniów, do wykorzystania podczas szkolnych uroczystości.

Wieczór Krajeński w Jastrzębcu oprócz tego, że był słodki dzięki przepysznym ciastom, wśród których prym wiodły lokalne "miodowniki", a które upiekły mieszkanki sołectwa, był również przyprawiony szczyptą magii... Na scenie czarował, nie tylko tajemniczym uśmiechem, iluzjonista Arkadiusz Amon Wiatrowski.

Koncert duetu na skrzypce elektryczne "Queens of Violin", który był zwieńczeniem sobotniego spotkania, zachwycił wszystkich obecnych. Karolina Krzysztoforska i Anita Tubaja-Sobków zaczęły swój występ od Vivaldiego i Bacha. Zagrały także dwie kompozycje Vanessy Mae, skrzypaczki, która zainspirowała je do wspólnego grania. Usłyszeliśmy także wiązanki włoskich przebojów, a na zakończenie artystki przypomniały tematy filmowe z "Piratów z Karaibów" i "Mission: Impossible". Gromko oklaskiwane oczywiście zagrały też na bis.

Ten wieczór, podobnie jak ubiegłoroczny, mieszkańcy będą długo wspominać i z niecierpliwością czekać na kolejną propozycję Stowarzyszenia Nasz Jastrzębiec.

W organizację imprezy zaangażowani byli członkowie Stowarzyszenia, mieszkańcy sołectwa Jastrzębiec, a o piękny wystrój sali i stołów zatroszczyła się pani Mariola Szczepanik

Wieczór Krajeński nie mógłby się odbyć gdyby nie sponsorzy: Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, Bank Spółdzielczy w Więcborku oraz pani Anna Bączkowska. Organizatorzy bardzo im dziękują za wsparcie finansowe przedsięwzięcia.

Paniom Edycie Szyperskiej i Dorocie Wnuk należą się ogromne brawa i podziękowania za wszelkie starania i wkład pracy w promocję sołectwa Jastrzębiec, integrację lokalnej społeczności i upowszechnianie kultury i lokalnej tradycji.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%