Zamknij

XXVI Wieczór Seniora

00:00, 03.10.2021 | E.S
Skomentuj XXVI Wieczór Seniora - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

Tradycyjnie, co roku w pierwszą sobotę października Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział w Więcborku świętuje Wieczory Seniora. Uroczystości te są okazją do uhonorowania Złotych Jubilatów, wyróżnienia najaktywniejszych i zasłużonych dla PZERiI seniorów, przyjęcia w szeregi związku nowych członków czy ogłoszenia laureata zaszczytnego tytułu Seniora Roku. 2 października 2021 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku odbył się XXVI Wieczór Seniora.

Na sobotnie spotkanie w sali widowiskowej więcborskiego MGOK-u przybyli seniorzy i zaproszeni goście. Poseł na Sejm RP Iwona Kozłowska, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz instytucji złożyli obecnym życzenia z okazji ich święta - 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. 

Najaktywniejszych i zasłużonych dla PZERiI wyróżniono tytułami Senior na Medal. Najbardziej zaszczytny, honorowany statuetką Sowy tytuł Seniora Roku 2021 przypadł pani Halinie Hoszczyńskiej, od wielu lat występującej w asyście pocztu sztandarowego więcborskiego oddziału PZERiI.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę burmistrz Waldemar Kuszewski odznaczył Złotych Jubilatów Państwa Nowakowskich z Więcborka.

Organizatorzy Wieczorów Seniora dbają o to, by uroczystości, poza oficjalnym przebiegiem, miały piękną oprawę artystyczną. Nie inaczej było i tym razem. Uczestnicy sobotniego spotkania mogli usłyszeć, w nowym repertuarze i odmłodzonym składzie, więcborską Orkiestrę Dętą. Ogromne brawa dla kapelmistrza zespołu pana Dariusza Sobieralskiego za wkład pracy w budowanie wizerunku naszej orkiestry.

Niezapomnianych wrażeń uczestnikom XXVI Wieczoru Seniora dostarczył występ młodych artystów, uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Więcborku. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki harcerskie, recytację wiersza Jana Brzechwy, podziwialiśmy taniec i teatr jednego aktora. Doskonale przygotowani przez panie Lucynę Bykowską i Wiolettę Marach oraz swoich rodziców, młodzi wykonawcy zebrali gromkie brawa publiczności.

Tego wieczoru na scenie wystąpiły także dziewczęta z grupy tanecznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, do wspólnego śpiewania zaprosiła Agata Pufal i prowadzona przez nią grupa seniorek. 

Na zakończenie uroczystości na gości czekał słodki poczęstunek, tort ufundowany przez Burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

też  seniorteż senior

3 4

Wszystko ładnie , pięknie ale po co tam ta Kozłowska(PO) skoro Jej partia nic nie zrobiła dla seniorów aby im się żyło lepiej i godniej ? Pamiętają Polacy co PO serwowało IM , SZCZAW I MIRABELKI .Co za obłuda, już sobie robi reklamę na przyszłe wybory😡 11:56, 04.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZbigiZbigi

3 1

'też senior' i nie wie, że do kobiet należy się zwracać 'pani"!!! Czyli nie 'ta Kozłowska", a pani Kozłowska. Widać, że jedyne co 'też senior' osiągnął w życiu, to urósł. Poza tym pani Kozłowska nie należy do PO. Czyli 'też senior' ma złe informacje! No ale czegóż to można spodziewać się po członku pisu. 13:24, 04.10.2021


xx

2 3

Zbigi to raczej ty masz złe informacje , bo Kozłowska jest posłanką z PełO ! Chyba z tej partii nie dała chodu jak inni z tego ugrupowania , które się coraz bardziej SYPIE 🤣 14:51, 04.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%