Zamknij

Poetycko-jazzowy wieczór w Kawiarni Literackiej w Modraczku

11:50, 17.10.2021 | Andrzej Ossowski
Skomentuj fot. Andrzej Ossowski
REKLAMA

Podczas kolejnego wieczoru w Kawiarni Literackiej "Modraczek" swoje wiersze i haiku zaprezentowała Małgorzata Tafil-Klawe. Poetycko-jazzowo wystąpiła Krystyna Stańko ze swoim zespołem w składzie: Dominik Bukowski i Piotr Lemańczyk. Całość poprowadziła bydgoska poetka Barbara Jendrzejewska.

Po miesiącach wirtualnych spotkań, działająca przy Domu Kultury „Modraczek” w Bydgoszczy Kawiarnia Literacka zaprosiła na 137 spotkanie, tym razem w „realu”, w swojej siedzibie.

Okazją do spotkania była prezentacja wierszy i haiku pani prof. Małgorzatę Tafil–Klawe. Bohaterka spotkania jest profesorem nauk medycznych, wykładowcą Collegium Medicum w Bydgoszczy, autorką i współautorką ponad 100 prac naukowych. Od 1995 r. kieruje Katedrą Fizjologii. Jest współautorką medycznego słownika polsko–niemieckiego. Na spotkaniu zaprezentowała się nie tylko jako poetka ale też pokazała kilka swoich prac malarskich, bowiem kolejną jej pasją jest malarstwo, które studiowała w Niemczech.

Spotkanie z poetką było połączone z występem wspomnianego już Trio Krystyny Stańko.

Krystyna Stańko studiowała na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, jest laureatką wielu nagród muzycznych m.in. Nagroda in. Anny Jantar Debiuty Opole, Perła Kaszub, Pomorska Nagroda Artystyczna i inne. Z różnymi zespołami wydała kilkanaście płyt. W roku 2014 otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki jest wykładowcą na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa.

(Andrzej Ossowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%