Zamknij

Jezioro z galaretki, pole z kaszy

13:38, 12.11.2021 | .
Skomentuj Jezioro z galaretki, pole z kaszy - fot. MGOK Kamień Krajeński
REKLAMA

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim najmłodsi wzięli udział w kreatywnych zajęciach. Stworzyli trójwymiarową mapę Polski z nietypowych materiałów.

Warsztaty związane z Narodowym Świętem Niepodległości odbyły się 9 listopada w kamieńskim M-GOK. Najmłodsi byli zachęcani do zabrania stroju na przebranie – wszystko po to, by bez obaw się brudzić, dotykać i kleić. Na rozłożonej na podłodze mapie Polski zrobili góry z masy solnej, jeziora z galaretki, plaże z kaszy manny i pola z makaronu. Instruktorki: Paulina Brewka, Aleksandra Szmaglińska i Martyna Wierzchucka zachęcały do wspólnej zabawy, opowiadając także o ciekawych regionach Polski. Z kolei dyrektor Dominik Gostomski pytał dzieci, co to znaczy być Polakiem oraz jak rozumieją niepodległość. – To, że jesteście mniejsze i młodsze nie znaczy, że Polkami i Polakami jesteście mniej albo gorzej od dorosłych – mówił. – Żyjecie w ciekawym kraju, którego odkrywanie może być fantastyczną przygodą.

Film oraz zdjęcia z warsztatów można zobaczyć na profilu facebookowym ośrodka kultury. Zainteresowanie spotkaniem było bardzo duże. Jeśli ktoś nie załapał się na zajęcia, to nic straconego: następne warsztaty sensoryczno-plastyczne planowane są 16 i 23 listopada. Dzieci stworzą wspólną opowieść, która zostanie opublikowana w formie bajki na facebookowym profilu M-GOK.

tekst i fot. MGOK Kamień Krajeński

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%