Zamknij
REKLAMA

Kulturalny weekend z Margolką, kabaretem i filmem animowanym

11:52, 05.04.2022 | .
Skomentuj Kulturalny weekend z Margolką, kabaretem i filmem animowanym - fot. MGOK Więcbork
REKLAMA

Jak w aktywny i kulturalny sposób można spędzić weekend z naszym ośrodkiem kultury przekonali się mieszkańcy, którzy wybrali taką formę spędzania wolnego czasu.

W sobotni wieczór najlepsze skecze kabaretowe popłynęły ze sceny więcborskiego ośrodka kultury w wykonaniu duetu kabaretowego, który znany jest szerszej publiczności jako znakomita część Kabaretu Moralnego Niepokoju. Panowie Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć przekonali się, że więcborska publiczność jest wymagająca i na okoliczność tego spotkania przygotowali program, który zakończył się trzykrotnym bisem.

Skecze znane ze szklanego ekranu bawią niezmiennie i zdecydowanie lepiej kiedy nie ma dystansu i aktorzy są na wyciągnięcie ręki. Żywioł na scenie, zaangażowanie, kunszt aktorski i świetna adaptacja skeczy przygotowana przez Roberta Górskiego to przepis na salwy śmiechu publiczności, od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu, na który złożyły się skecze m.in. Biuro matrymonialne, Palenie, Jadłopodawca, Słuchowisko radiowe czy Adopcja królika.

Panowie poza sceną również tryskali humorem i zostawili dla Państwa autorskie pozdrowienia.

 

W niedzielne przedpołudnie wesoły autobus wyruszył z naszej gminy do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Obejrzeliśmy film animowany “Nawet myszy idą do nieba” w reżyserii Jana Bubeníčka i Denisy Grimmovej. Piękna historia o tym, jak Myszka Czmyszka wraz z lisem Rudeuszem trafiają do… nieba. Film wykonano techniką animacji lalkowej. Niemal połowa lalek do filmu powstała w Polsce (w tym postać głównej bohaterki myszki Czmyszki).

Film otworzył 11 edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE. W czasie podróży towarzyszyła nam BARBARA – maskotka Festiwalu.

tekst i fot. MGOK Więcbork

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


007007

1 0

Bo sama jest babcia 12:54, 06.04.2022


CSECSE

1 0

prosze sprawdzic w oswiadczeniu majatkowym pani BEZY jaka ma pensje za te peerelowskie kabarety 17:01, 06.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%