Zamknij
REKLAMA

Koncert finałowy „Spotkań z Muzyką” w Więcborku

19:10, 18.07.2022 | .
Skomentuj Koncert finałowy „Spotkań z Muzyką” w Więcborku - fot. Michał Słoma
REKLAMA

W niedzielę o godzinie 15.00 w kościele parafialnym w Więcborku odbył się ostatni – finałowy koncert w ramach projektu „Spotkania z Muzyką”. Realizacja projektu możliwa była dzięki współpracy Stowarzyszenia Chór „Lutnia” z Więcborka oraz Stowarzyszenia „Kierunek Więcbork”. Partnerami projektu była również Parafia w Więcborku i Gmina Więcbork.

Koncert rozpoczął się od utworów organowych wykonanych przez Karola Szmidta, następnie można było podziwiać duet skrzypce i organy. Na skrzypcach grała Marta Rusiniak – na co dzień grająca w Filharmonii w Olszynie. Następnie zaprezentował się perfekcyjnie przygotowany chór „Lutnia” z Więcborka. Jednak największe wrażenie wywołały utwory wykonane wspólnie przez chór, skrzypce i pianino. Koncert był wspaniale odebrany przez licznie  zgromadzoną publiczność, która owacjami na stojąco żegnała wychodzących artystów.

Koncert był również okazją do podziękowania księdzu Łukaszowi Kucharskiemu – opiekunowi więcborskich chórzystów, który od trzech lat z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w działalności chóru. Był nie tylko opiekunem, ale również prowadził wszystkie chóralne i organowe koncerty, a swoim śpiewem wspierał sekcje tenorów. Ksiądz Łukasz otrzymał dekret, na mocy którego został skierowany do jednej z bydgoskich parafii oraz otrzymał wiele znaczących funkcji związanych z muzyką kościelną w naszej diecezji.

tekst - Barbara Szmidt

zdjęcia - Michał Słoma 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%