Zamknij
REKLAMA

VIII Jarmark Krajeński z piosenką śląską i śląskim humorem w tle

18:26, 25.07.2022 | MGOK Więcbork
Skomentuj fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

21 wystawców zaprezentowało rękodzieło pochodzące z Krajny, Kaszub, Borów Tucholskich i niedalekiej Wielkopolski. Na stołach oprócz świetnych potraw, miodów, chleba, ogórków kiszonych znaleźć można było kartki robione ręcznie, maskotki, makramy, odlewy gipsowe, obrazy, świece sojowe, mydełka, decoupage, broszki z recyklinkgu, tekstylia dziecięce i ozdoby z papieru. Na chętnie odwiedzających Jarmark  mieszkańców, gości i turystów czekała strefa animacji dla najmłodszych, sielankowa knajpka, smaczne jedzonko wystawców i występy artystyczne, które niejedną nóżkę wprawiły w zachwyt i podrygiwania.

Otwarcia Jarmarku dokonała Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku Joanna Soja – Tońska wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Łańską i Zastępcą Burmistrza Więcborka Jackiem Masztakowskim. Tuż po otwarciu prowadząca jarmark Agata Pufal zaprosiła do korzystania z tego co przygotowali organizatorzy i wystawcy.   

Coroczna tradycja Jarmarku Krajeńskiego to Konkurs na Krajeński Produkt Lokalny i wyłonienie najlepszych produktów zgłoszonych w kategorii krajeńskie rękodzieło i krajeńska potrawa lokalna. Jury w składzie: Anna Łańska, Joanna Soja – Tońska, oraz Brygida Fertykowska zdecydowało, że tegorocznymi zwycięzcami GRAND PRIX zostali Kordula Rybarczyk za obraz haftowany haftem krzyżykowym, oraz Leokadia Wysocka za pasztet z gęsiny. Publiczność również wytypowała swojego zwycięzcę, którym bezapelacyjnie została gęsina w wykonaniu Pani Leokadii. Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Łańska ufundowała specjalną nagrodę za najciekawsze stoisko, którą otrzymali Anna i Zenon Radeccy.

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły i zaproszeni goście:

  • Leśna Cytra w programie instrumentalnym;
  • zespół teatralny Rym Cym Cym z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku pod opieką artystyczną Renaty Bloch i Ireneusza Bony, 
  • zespół wokalny Srebrne Nuty z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim pod kierownictwem Ireneusza Bony,
  • Sekcja Wokalna Seniorów z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku pod opieką Agaty Pufal. 
  • Kapela znad Mochla
  • Błękit Krajny z Gminnego Centrum Kultury w Łobżenicy pod opieką Dariusza Sobieralskiego.    

Całość wieczoru dopełnił swoim występem kabaretowo – muzycznym, tegoroczny gość specjalny Krzysztof Respondek, który mimo obfitego kapuścianego posiłku u Pani Leokadii, wspominanego ze sceny niejednokrotnie, porwał publiczność do tańca, śpiewu, śmiechu, a nawet spontanicznej recytacji.  Artysta bardzo przypadł do gustu więcborskiej publiczności, za co otrzymał owacje na stojąco i zapowiedział się jako tegoroczny support przyszłorocznej „prawdziwej” gwiazdy Krzysztofa Hanke, wszystkim znanego jako Bercik. Ilość pozytywnych opinii i zdjęć zrobionych z artystą po koncercie pozwala mieć nadzieję na przyszłoroczne kolejne spotkanie, być może z dwoma Panami Krzysztofami. Respondkiem i Hanke. Czas pokaże. Tego wieczoru nauczyliśmy się mówić po śląsku i zaśpiewaliśmy „Godejcie po naszymu” co oznacza, że na Krajnie śląska piosenka i kultura jest mile widziana.     

Do zobaczenia na przyszłorocznym Jarmarku Krajeńskim. 

(MGOK Więcbork)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%