Zamknij

Spacery z aparatem po centrum i nad Mochlem

18.05, 23.09.2022 MGOK Kamień Krajeński Aktualizacja: 20.16, 23.09.2022
Skomentuj fot. M-GOK w Kamieniu
REKLAMA

Warsztatowicze korzystający z plenerowych zajęć fotograficznych pilnie się szkolą. Wszystko przy okazji projektu „Zmień perspektywę, czyli portret Kamienia na fotografii”. Jego częścią jest również konkurs otwarty dla wszystkich mieszkańców.

Uczestnicy warsztatów fotograficznych odbywających się w ramach projektu „Zmień perspektywę, czyli portret Kamienia na fotografii” są już po dwóch plenerach. Spacerowali po centrum Kamienia i w okolicach jeziora Mochel. Podczas jednego ze spacerów do grupy dołączył dodatkowy gość, który chętnie pozował do zdjęć – pies Moher, należący do jednej z uczestniczek warsztatów. Świetnie sprawdził się w roli modela!

Zdjęcia powstają pod okiem lokalnego fotografa Szymona Szwocherta. Wśród uczestników zajęć są między innymi uczennice technikum fotograficznego, ale większość osób to po prostu pasjonaci fotografii – chcą robić lepsze zdjęcia na co dzień. Spotkania są kameralne i odbywają się w małej grupie. Wszystko po to, by każdy uczestnik miał szansę w praktyce zastosować wskazówki instruktora. Przed słuchaczami jeszcze jeden plener oraz zajęcia z edycji i obróbki zdjęć.

Warsztaty są częścią projektu, który uzyskał dotację w konkursie grantowym „Działaj lokalnie 2022”. Propozycję dodatkowej oferty dla młodzieży i dorosłych stworzyła Kamieńska Grupa Nieformalna przy współpracy z M-GOK w Kamieniu. – Serdecznie zapraszamy również do wysyłania prac w konkursie na zdjęcie z miasta lub gminy Kamień. Podsumowaniem będzie wystawa, a część fotografii ukaże się także na pocztówkach – mówi Paulina Brewka z M-GOK.

Do udziału zapraszani są wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Kamień, bez względu na wiek. Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie pięć prac. Oceni je profesjonalne jury. Zdjęcia można nadsyłać do 14 października w formie elektronicznej na adres: [email protected] z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”.

Wystawa najlepszych prac – zarówno z warsztatów, jak i konkursu – odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu w drugiej połowie października.

Tekst i fot. M-GOK w Kamieniu

(MGOK Kamień Krajeński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%