Zamknij

Wędkowanie nad Mochlem o świcie i poranne mgiełki

19.09, 02.11.2022 MGOK Kamień Krajeński Aktualizacja: 23.15, 02.11.2022
Skomentuj fot. MGOK Kamień Krajeński
REKLAMA

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie. Zrobione przez uczestników zdjęcia pokazują, że w gminie Kamień jest wiele malowniczych miejsc – mówił Dominik Gostomski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim.

Piątkowe spotkanie w M-GOK w Kamieniu było podsumowaniem projektu „Zmień perspektywę, czyli portret Kamienia na fotografii”, który uzyskał dotację w konkursie grantowym „Działaj lokalnie 2022”. Organizatorzy, czyli Kamieńska Grupa Nieformalna przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamieniu, zaprosili na ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego oraz przegląd prac uczestników warsztatów fotograficznych.

Warsztatowicze kilka razy wyszli w plener w Kamieniu, a później wspólnie edytowali zdjęcia pod okiem Szymona Szwocherta, doświadczonego lokalnego fotografa. W piątek w podziękowaniu za udział odebrali drobne upominki z rąk Dominiki Eichler z KGN oraz Dominika Gostomskiego z M-GOK. Zdjęcia większości warsztatowiczów znalazły się na wystawie.

Wędkarz o świcie

Nagrody czekały także na zwycięzców konkursu fotograficznego. Na zdjęciach trzeba było pokazać miejsca z miasta lub gminy Kamień. Kadry oceniło profesjonalne jury, m.in. fotografowie Daniel Frymark i Szymon Szwochert.

Jurorzy za najładniejsze uznali zdjęcie Magdaleny Boryczewskiej wykonane o świcie nad jeziorem Mochel. Drugie miejsce zajęła zimowa odsłona tego akwenu, którą uwiecznił Sebastian Skaja. Na trzecim miejscu uplasowały się poranne mgiełki Katarzyny Wojtkowiak. Zwycięzcy dostali m.in. bony do sieci księgarń, książki o fotografii, słodkości i upominki od gminy Kamień.

Na wystawie znalazły się także wyróżnione fotografie. Wyróżnienia otrzymali: Dawid Paczkowski, Justyna Budzińska, Magdalena Boryczewska, Urszula Brycka, Katarzyna Wojtkowiak i Natalia Marciniak.

Pocztówka na pamiątkę

Dyrektor M-GOK dziękował uczestnikom projektu za chęć wzięcia do ręki aparatu. Powstało dzięki temu wiele świetnych ujęć. Część prac ukazała się także w formie pocztówki, która jest ciekawą pamiątką dla autorów oraz niezłą promocją gminy. Organizatorzy podziękowali za dodatkowe wsparcie miastu i gminie Kamień oraz Stowarzyszeniu Za Marzeniami.

Wystawę najlepszych fotografii – zarówno z warsztatów, jak i konkursu – można oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu do końca listopada.

Tekst i fot. M-GOK w Kamieniu

(MGOK Kamień Krajeński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%