Zamknij

Człuchowskie zabytki w świątecznej oprawie

16.46, 09.01.2023 UM Człuchów Aktualizacja: 16.46, 09.01.2023
Skomentuj Fot. Muzeum Regionalne w Człuchowie
REKLAMA

Jeszcze tylko do piątku (13.01) oglądać można świąteczne prace plastyczne, najmłodszych mieszkańców regionu człuchowskiego. W sali głównej Muzeum Regionalnego w Człuchowie czynna jest wystawa prac nadesłanych do ubiegłorocznej edycji konkursu „Ozdoba choinkowa, kartka bożonarodzeniowa z elementami zabytkowej architektury mojej miejscowości lub okolicy”. W galerii znajduje się ponad 100 prac wykonanych różnymi technikami.

Konkurs na ozdobę lub kartkę bożonarodzeniową, zawierającą elementy zabytkowej architektury ogłaszany jest przez człuchowskie muzeum co dwa lata. W grudniu wydarzenie to zorganizowano po raz jedenasty. Teraz, wszystkie nadesłane prace znalazły swoje miejsce w profesjonalnej galerii. Można je oglądać do piątku. Ich autorami są dzieci i młodzież z okolicznych szkół.

– Motywem przewodnim jest zabytkowa architektura. Tutaj oczywiście nie chodziło tylko o nasz zamek, ale także o to, aby wpleść w motywy świąteczne, również zabytkowe kościoły z powiatu, czy inne ciekawe obiekty. Jest to forma przybliżenia piękna zabytkowej architektury naszego powiatu – mówi Ilona Dziewiałtowska–Gintowt, p.o. dyrektora Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

Na wystawie prezentowanych jest 120 prac, wykonanych przez 95 uczestników konkursu. Wyniki konkursu na facebooku Muzeum Regionalnego.

(UM Człuchów)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%