Zamknij

Urodzinowe śniadanie na balu u Smerfetki

09:51, 10.08.2023 Aktualizacja: 09:53, 10.08.2023
Urodzinowe śniadanie na balu u Smerfetki - fot. Paweł Kienast CKiS w Sępólnie Krajeńskim Urodzinowe śniadanie na balu u Smerfetki - fot. Paweł Kienast CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Jedną z tradycji Dni Sępólna Krajeńskiego są tematyczne „Śniadania na trawie”. W ubiegłych latach gościliśmy m.in. na dworze króla Artusa, przenosiliśmy się do góralskiej wioski i rozwiązywaliśmy eko-zagadki z Inspektorem Ogórkiem. W tym roku nasze miasto odwiedziły Smerfy! Entuzjastyczne przyjęcie Papy Smerfa i jego kompanów podczas dnia dziecka poskutkowało zaproszeniem na spotkanie z dziećmi w ramach edukacyjnej akcji „Śniadanie na trawie”.

Okazało się, że z terminem wizyty Smerfów w Sępólnie Krajeńskim zbiegają się urodziny Smerfetki, w związku z czym oba wydarzenia zostały połączone! Obdarowana prezentami i życzeniami Smerfetka zaangażowała współbiesiadników do tańca – chwilę później na placu przed Centrum Kultury i Sztuki radosne piruety kręcili Ważniak, Osiłek, Gapcio, a nawet Śpioch i Maruda!

Nie obyło się bez quizów, które miały sprawdzić stan wiedzy na temat Smerfów wśród dzieci. Smerfetka i Papa Smerf z satysfakcją przyjęli wszystkie poprawne odpowiedzi, po czym z burczącymi brzuchami przystąpili do długo oczekiwanej urodzinowej konsumpcji. Jako że gościem specjalnym tegorocznego „Śniadania na trawie” była obchodząca swe święto Smerfetka, oprócz pysznych kanapek uraczyliśmy wszystkich przybyłych słodkim tortem. Gromkie „Sto lat” odśpiewane na cześć solenizantki dowiodło, że uczestnicy spotkania z niekłamaną życzliwością winszowali jej wszystkiego najlepszego. A co najważniejsze, tak wspaniałego balu nie zakłócił tym razem złośliwy Gargamel i jego psotny kot, Klakier! Smerfy znowu górą!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Michał Pick

Fot.: Paweł Kienast

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%