27 kwietnia 2017 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XXIII Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”. W Przeglądzie wzięło udział 10 teatrów, w których łącznie na scenie prezentowało się 165 młodych aktorów z miasta i gminy Kamień Krajeński.
Jury w składzie: pani Renata Bloch – instruktor ds. teatru w MGOK w Więcborku, pani Urszula Brycka – Dyrektor M-G Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Krajeńskim i pan Ireneusz Bona – Dyrektor MGOK w Kamieniu Krajeńskim, po obejrzeniu 10 przedstawień teatralnych postanowiło przyznać:
W kategorii teatrów lalkowych:
I miejsce - Teatr Lalek „Łapki” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu
za spektakl „Plotka” w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej
II miejsce Teatr „Michałki” z świetlicy wiejskiej w Witkowie
za spektakl „Smok ze smoczej jamy” w reżyserii Danuty Sałasinskiej
wyróżnienia:
- dla Teatru „Dziewiątka” z Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu za spektakl pt: „Ach, Och, Strach Łach” w reżyserii Bożeny Lewandowskiej
- dla Teatru Lalek „Tęcza” z świetlicy wiejskiej w Obkasie za spektakl „O koguciku i kurce” w reżyserii Bernadety Kiedrowicz
W kategorii teatrów żywego planu:
I miejsce – Teatr „Bez Nazwy” z Publicznego Gimnazjum w Kamieniu
za spektakl „O losie, któż się z Twą potęgą zmierzy?” w reżyserii Iwony Hajdasz i Eweliny Wolszlegier
ex aequo
I miejsce – Teatr „Szok” z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Kamieniu Kraj.
za spektakl „Która najlepsza czyli pożeracze książek” w reżyserii Bożeny Zabrockiej i Anny Żmudzkiej
wyróżnienia:
- dla Teatru „Wig-Wam” z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu za spektakl „Brzydkie kaczątko” w reżyserii s. Julity Schwedy i Marty Binger
- dla Teatru „Kaczuchy” ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy za spektakl ”Telewizja Pleciuga - Mama to skarb” w reżyserii Wiesławy Szyszki
Nagroda za reżyserię i scenografię:
-dla teatru „Witajcie w naszej bajce” za spektakl „O królewnie bibułeczce” z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu w reżyserii Barbary Brewka.
Nagrody aktorskie otrzymują:
z Teatru „Witajcie w naszej bajce”
- Martyna Romańczuk za rolę Królewny
z Teatru „Fart”
- Wiktoria Wołowicz za rolę Gokumy
- Rafał Bukowski za rolę Tomka
z Teatru „Kaczuchy”
- Natalia Kwasigroch za rolę Reporterki i Zielonego Kapturka
- Blanka Tyda za rolę Prezenterki
z Teatru „Szok”
- Sandra Kobus za rolę Narratora
- Magda Zaręba za rolę Kaczki Dziwaczki
- Franciszek Pietrzak za rolę Narratora
- Michalina Hyjek za rolę Solistki
z Teatru „Wig-Wam”
- Oliwia Błońska za rolę Brzydkiego Kaczątka
z Teatru Lalek „Tęcza”
- Anna Kiedrowicz za rolę Koguta
z Teatru „Michałki”
- Marcin Stryszyk za rolę Smoka
- Paweł Surdyk za rolę Ogrodnika
z Teatru „Dziewiątka”
- Gracjana Błoch za rolę Ach
- Alicja Nowaczyk za rolę Och
z Teatru Lalek „Łapki”
- Aniela Kałaczyńska za rolę Kornelii
z Teatru „Bez nazwy”
- Szymon Jawdyk za rolę Kreona
- Agata Szymanowicz za rolę Antygony
- Adrian Zwiewka za rolę Edypa
- Amelia Wolszlegier za rolę Kasandry
Finał XXIII Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej „MIM” odbędzie się 3 maja o godz. 16:00 w MGOK w Kamieniu Krajeńskim, gdzie nastąpi wręczenie nagród oraz odbędą się prezentacje tegorocznych spektakli.
Do Finału zapraszamy grupy: Teatr Lalek „Łapki”, Teatr „Wig-Wam” i Teatr „Szok”.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-krajna.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz