Zamknij

Igrzyska Kobiet Wiejskich - Piaseczno 2018

13:02, 18.07.2018 | CKiS Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Igrzyska Kobiet Wiejskich - Piaseczno 2018 - fot. CKiS

Mini Igrzyska Kobiet Wiejskich to kolejna impreza z cyklu "Sto wydarzeń na stulecie" zorganizowana przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Do zorganizowania igrzysk skłonił organizatorów trwający Rok Praw Kobiet. Na przestrzeni minionego stulecia igrzyska organizowano czterokrotnie w latach 1922-1934 przez Międzynarodową Federację Sportu Kobiet.

Program Igrzysk obejmował początkowo wyłącznie konkurencje lekkoatletyczne, później również piłkę ręczną i koszykówkę. Igrzyska w Piasecznie nie miały charakteru zawziętej rywalizacji, ale wyłącznie dobrej zabawy i innego, niż zazwyczaj, sposobu spędzania czasu. Uczestniczki zmagały się w wyścigach rydwanów, skoku w dal na pierzynę, boksie, zapasach czy wyścigach na nartach biegowych.  
Sportowy pojedynek Chłopek z Włościankami zakończył się wynikiem 4:3, a zwycięska drużyna wygrała bezpłatne kąpiele w Jeziorze Sępoleńskim do końca roku. Impreza została zorganizowana dzięki zaangażowaniu Rady Sołeckiej wsi Piaseczno. Uczestniczkom kobiecych drużyn serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wszystkie wezmą udział w kolejnych sportowych zmaganiach za rok. Jednocześnie zachęcamy Państwa do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach i przypominamy, że Babskie Lato ciągle trwa.

Dziewczyny spisałyście się na medal.

(CKiS Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone