Zamknij

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w Więcborku

22:56, 08.09.2018 | Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku
REKLAMA
Skomentuj
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w Więcborku

7 września w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miała miejsce kolejna edycja Narodowego Czytania. Na tegoroczną lekturę wybrano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

W piątkowe przedpołudnie do biblioteki licznie przybyła więcborska młodzież licealna. Nie zabrakło także przedstawicielek Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku. Pogoda tego dnia dopisała, dlatego całe wydarzenie odbyło się w letniej czytelni. 

Na początku pani Dyrektor Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel przywitała gości a także przybliżyła ideę cyklicznych spotkań z najpiękniejszą polską literaturą. Przypomniała również o niezwykle istotnym fakcie. Otóż tegoroczne Narodowe Czytanie odbywa się w czasie szczególnym bo w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Następnie bibliotekarz pan Marcin Łangowski podczas prezentacji wprowadził zebranych w historyczne realia "Przedwiośnia". Obecni dowiedzieli się również, dlaczego tak wielu uzdolnionych Polaków przybyło w okresie zaborów do Baku. 

Kolejny element spotkania stanowiła lektura wybranych fragmentów dzieła Stefana Żeromskiego. Każdy z czytających otrzymał tego dnia pamiątkową zakładkę przygotowaną specjalnie z tej okazji. 

Ostatnią częścią zgromadzenia było stemplowanie przyniesionych egzemplarzy Przedwiośnia. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku otrzymała na ten cel pieczęć z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. 

Kolejna edycja Narodowego Czytania już za rok. 

(Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone