Zamknij
REKLAMA

Więcborski Chór „Lutnia” na deskach Teatru Królewskiego w Warszawie

08:46, 06.12.2018 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Więcborski Chór ?Lutnia? na deskach Teatru Królewskiego w Warszawie - fot. Marcin Baliński

W czwartek 29 listopada 2018 Chór „Lutnia” z Więcborka z dyrygentem Karolem Szmidt uświetnił Urodzinową Galę Narodowego Instytutu Wolności, która odbyła się w Teatrze Królewskim w Warszawie.

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to utworzona w 2017 agencja wykonawcza mająca za zadanie wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, a także działalności pożytku publicznego i wolontariatu.

Stowarzyszenie Chór „Lutnia” z Więcborka, w związku z realizacją w roku bieżącym projektu pt. „Niepodległa” w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, edycja 2018  - zostało wybrane spośród organizacji i stowarzyszeń z całej Polski do uświetnienia urodzin Narodowego Instytutu Wolności. Na podstawie przesłanych utworów - wybrano 4 zespoły do zorganizowania koncertu urodzinowego w Łazienkach Królewskich.

Dla Chóru „Lutnia” było to wielkie wyróżnienie i zaszczyt wystąpić na deskach Teatru Królewskiego. Podczas występu chór zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Niepodległa”. Wyjątkowa atmosfera teatru, akustyka, profesjonalne oświetlenie i bardzo ciepłe przyjęcie zaproszonych gości - na długo zostaną w pamięci dyrygenta i chórzystów.

Po części artystycznej odbyło się również przyjęcie urodzinowe, podczas którego osobiste gratulacje na ręce dyrygenta złożył Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

tekst - Barbara Szmidt

foto - Marcin Baliński i Chór Lutnia

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

parafianka parafianka

1 0

Gratuluje Panu Karolowi i całemu chórowi wspaniałego występu, ale nade wszystko, talentów, pracowitości i wytrwałości. 07:44, 07.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone