Zamknij
REKLAMA

Dzień Kobiet w zabytkowym autobusie (FOTO)

19:34, 11.03.2019 | UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
Dzień Kobiet w zabytkowym autobusie - fot. UM Sępólno Krajeńskie

Były goździki, rajstopy i stroje z epoki. W Sępólnie Krajeńskim w sposób niecodzienny uczczono Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zrobiono to według zwyczajów, jakie obowiązywały przed laty. 

Dla młodzieży było to zaskoczenie. Dla starszych powrót do przeszłości. Na ulicach miasta pojawił się zabytkowy autobus, taki sam, jakim podróżowano niegdyś po polskich drogach. Jego pasażerami były osoby przebrane w stroje z okresu PRL-u. Przypadkowi przechodnie również mogli odbyć sentymentalną podróż. 

- Przypominamy mieszkańcom Sępólna Krajeńskiego jak obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet w czasach jego największego rozkwitu, a więc w czasach PRL-u. Jeździmy do różnych instytucji, do sklepów, z kwiatami oczywiście, z rajstopami i czekoladami. Chcemy się z mieszkańcami po prostu świetnie bawić – mówi Julita Maciaszek, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. 

W akcję zaangażowani byli nie tylko pracownicy CKiS, ale także Koło Gospodyń Wiejskich z Lutowa oraz inni wolontariusze. Całości towarzyszyła muzyka, tańce i świetna atmosfera.

(UM Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone