Zamknij
REKLAMA

Jedno jest niebo dla wszystkich – Don Vasyl w Sępólnie Krajeńskim

08:13, 16.04.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Jedno jest niebo dla wszystkich - Don Vasyl w Sępólnie Krajeńskim - fot. Jacek Wojtania CKiS

Don Vasyl to bez wątpienia najbardziej popularna postać związana z folklorem i muzyką romską. Nie bez powodu nazywany jest "Cygańskim Królem". Potwierdzenie tej popularności przyszło wraz ze sprzedażą biletów na sępoleński koncert artysty. Wejściówki rozeszły się w okamgnieniu, na długo przed planowanym występem. 

Don Vasyl jako poeta, piosenkarz i animator ruchu kulturalnego polskich Cyganów znany jest w całej Europie. Kojarzymy go z festiwali transmitowanych w telewizji, a ci, którzy szczególnie upodobali sobie romską muzykę, słuchają jego utworów w rozgłośniach radiowych, w których nieustannie okupuje pierwsze miejsca list przebojów. 

Występ w Centrum Kultury i Sztuki był połączeniem muzyki, tańca i zabawy, nierozerwalnie związanej z koncertami romskich muzyków. Wypełniona do ostatniego miejsca sala widowiskowa oklaskiwała artystów, prezentujących wiązanki najpopularniejszych piosenek, również z repertuaru polskiego folkloru. Kolorowe stroje i bogate zdobienia to także element charakterystycznej estetyki Romów, którą w pełnej krasie zaprezentowali nasi goście. W ten sobotni wieczór sępoleńska publiczność mogła poczuć się jak na jednym z festiwali, którym od lat przewodzi Don Vasyl.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

HalinaHalina

1 0

Nie moge w to uwierzyc ze ktos poszedl na taki badziew i jeszcze za to płacił. 19:35, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone