Zamknij

Młodzież CKZiU po stażu w Hiszpanii

12:03, 16.05.2019 E.S Aktualizacja: 15:24, 16.05.2019
Skomentuj Młodzież CKZiU po stażu w Hiszpanii - fot. CKZiU Młodzież CKZiU po stażu w Hiszpanii - fot. CKZiU

CKZiU w Więcborku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stale zmieniającego się europejskiego rynku pracy proponuje dla uczniów i nauczycieli różne formy kształcenia oraz rozwijania umiejętności zawodowych i osobistych.  Od chwili wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, to jest od 2004 roku, nasza szkoła wykorzystuje fundusze unijne na doposażanie i unowocześnianie pracowni, organizację kursów, szkoleń i staży zagranicznych. Dotychczas zorganizowaliśmy wyjazdy na staże zagraniczne do Niemiec i Irlandii dla 96 uczniów Technikum, a 15 nauczycieli przedmiotów zawodowych wzięło udział w szkoleniu typu Job shadowing w Irlandii.

W ramach projektu ,,Nasza Euro-szansa”, realizowanego w programie Erasmus plus, 20 uczniów kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista odbyła swój 4-tygodniowy  staż zawodowy w Maladze w Hiszpanii. Przed wyjazdem beneficjenci projektu uczestniczyli w kursie języka angielskiego oraz w przygotowaniu kulturowym i pedagogiczno-psychologicznym w szkole, a podczas pobytu za granicą pracowali w firmach, zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia. W weekendy stażyści wzięli udział w bogatym programie kulturowym, który objął zwiedzanie Malagi, Nerji, Cordoby i Sevilli. Relacje z ich pobytu można znaleźć na stronie szkoły: www.ckziu-wiecbork.pl w zakładce projekty unijne/Erasmus plus lub na blogu https://naszaeuroszansa.wordpress.com/

W październiku tego roku na staż zawodowy do Włoch wyjedzie kolejna grupa 20 uczniów kształcących się w zawodach: technik informatyk i technik logistyk.  Oprócz Rimini, gdzie będą mieszkać i pracować, zwiedzą oni San Marino, Florencję  i Wenecję.

Po ukończeniu stażu zawodowego w ramach programu Erasmus plus beneficjenci otrzymują Europass, tzw. paszport europejski. Jest to dokument, który stwarza możliwości nauki i pracy w Europie oraz zwiększy ich szanse na rynku pracy. 

Ważnym atutem udziału w projektach mobilności jest to, że uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów. Dostają natomiast kieszonkowe na wyjazd, które mogą wykorzystać w dowolny sposób.

Kolejny projekt pt. ,,Nasz Euro-start” został przygotowany dla 40 uczniów obecnych klas pierwszych naszego Technikum. Jeśli wniosek projektowy otrzyma odpowiednią ilość punktów w konkursie, o czym przekonamy się na przełomie maja i czerwca, odbędą oni swój staż zawodowy w stolicy Portugalii - Lizbonie.

Zachęcamy wszystkich do udziału w projektach unijnych, które przynoszą wymierne korzyści przede wszystkim w postaci podniesienia kompetencji zawodowych i osobistych w wymiarze europejskim.

Zespół ds. projektów realizowanych w programie Erasmus plus i PO WER

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%