Był to swoisty manifest młodości w każdym wieku, radości i pogody ducha co dnia... gdyż wg. organizatorów SENIOROM WSZYSTKO WYPADA.
Na głowach uczestników pojawiły się fantastyczne kapelusze, co niektóre przeżywające drugą młodość jak ich użytkownicy. Zauważyć można było przeogromne ośmiornice, zielone gąsienice, tęczowe motyle, kwiatowe fantazje, słodkie torty, a nawet całkiem spore metropolie.
Przemarsz ruszył spod przepięknej, odnowionej fontanny "Potop" znajdującej się w Parku Kazimierza Wielkiego, a zakończył się na Wyspie Młyńskiej, na której przygotowano międzypokoleniowe występy artystyczne.
Pojawiły się dzieci z trzech bydgoskich przedszkoli oraz różne formacje seniorów z bydgoskich UTW. Atrakcją przemarszu były występy utytułowanej Orkiestry Dętej przy MGOK w Koronowie z Kapelmistrzem dr. Mirosławem Kordowskim (Orkiestra zajęła pierwsze miejsce na IX Międzynarodowych spotkaniach orkiestr dętych Alte Kameraden w Gorzowie Wielkopolskim, zdobywając mistrzostwo Europy). Występom muzyków towarzyszyła 20-osobowa grupa przepięknych bysławskich mażoretek.
Za najlepiej ustrojone kapelusze – organizatorzy przewidzieli nagrody – cieszymy się bardzo, iż więcborscy Seniorzy również zostali wyróżnieni, oprócz nagród (np. biżuterii, portfeli) pojawiła się duma z docenienia autorskich pomysłów.
Seniorzy dziękują Świetlicy Środowiskowej UŚMIECH w Więcborku za pomoc przy dekoracji kapeluszy.
tekst i fot. (pw)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-krajna.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz