Zamknij
REKLAMA

Zaklinacz drewna tworzy na naszych oczach

12:38, 06.06.2019 | E.S
Skomentuj
Zaklinacz drewna tworzy na naszych oczach - fot. CKiS
REKLAMA

Robert Wyskiel, artysta rzeźbiarz, który trzykrotnie rywalizował na Syberii w największych konkursach lodowej rzeźby na świecie i uczestniczył w prestiżowym festiwalu rzeźby w Chinach zawitał do Sępólna.

W miejscowości Włoscibórek, nieopodal Sępólna Krajeńskiego postanowił pobić rekord Guinessa na największa rzeźbę z drewna wykonaną z jednej kłody. 
Dotychczasowy rekord to ok 13 metrów długości, dlatego problemem było znalezienie surowca o podobnym wymiarze. Ponadto kłoda musiała mieć jeszcze odpowiednią średnicę, która odpowiadałaby wizji artysty. Ponad trzy lata trwało szukanie materiału i udało się je znaleźć właśnie we Włoscibórku. 

Na naszych oczach powstaje piękne dzieło. Zaklęci w drewnie bohaterowie  wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka” wyglądają przepięknie. Zachęcamy mieszkańców do towarzyszenia artyście w jego zmaganiach. Pojedźmy zobaczyć jak dzięki talentowi i sprawnym dłoniom powstaje niesamowita rzeźba. Łany zielonych jeszcze zbóż i otaczająca natura sprawiają wrażenie niesamowitości i zachwycają jeszcze bardziej. Smutnym wydaje się być jedynie fakt, że już za kilka dni rzeźba wyjedzie na Hel, ale pozostaje nam mieć nadzieję, że będzie cieszyć oko ludzi równie wrażliwych, jak my.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz