Zamknij
REKLAMA

Zapraszamy na wernisaż fotograficznej wystawy powarsztatowej

11:54, 11.07.2019 | E.S
Skomentuj Zapraszamy na wernisaż fotograficznej wystawy powarsztatowej - fot. Muzeum Ziemi Złotowskiej
REKLAMA

Zapraszamy na wernisaż fotograficznej wystawy powarsztatowej Wakacyjnego Klubu Małego Muzealnika, który odbędzie się w piątek 12.07.2019 o godz. 12:30 w Spichlerzu przy ulicy Spichrzowej 1 (I pietro).

Kontynuując tradycję, pozytywnie przyjętą przez młodych odbiorców, w tym roku Muzeum Ziemi Złotowskiej również zorganizowało Wakacyjny Klub Małego Muzealnika. W tym roku Młodzi Muzealnicy odkrywają magię fotografii.

Początek tygodniowych zajęć stanowiła wycieczka po wystawie czasowej „Kolory złotowskiej codzienności”, podczas której uczestnik miał okazję poznać prace artystki Katarzyny Sypniewskiej. W części warsztatowej m.in. o świetle, kompozycji, kadrowaniu i roli barw na fotografii opowiedziała uczestnikom Wioletta Bednarz. Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystały tworząc własne zdjęcie placu Paderewskiego. Drugi dzień zajęć wakacyjnych o fotografii poświęciliśmy fotografii czarno-białej. Na bazie swojej kolekcji aparatów Zbigniew Niewiadomski wyjaśnił najważniejsze pojęcia, historię i to w jaki sposób zdjęcia powstają. Uczestnicy zajęć mogli dotknąć i spojrzeć w wizjer najstarszych aparatów, a nawet rozłożyć go na części. Termin „fotografia” wywodzi się z języka greckiego i znaczy dosłownie ‘rysowanie światłem’. W części warsztatowej zachęciliśmy dzieci do rysowania za pomocą światła i cienia. Jerzy Jelonek zapoznał młodzież z techniką luksografii, która pozwala uzyskiwać obrazy fotograficzne bez użycia aparatu fotograficznego. Kolejnego dnia uczestnicy tworzyli fotografie portretowe w tradycyjnej technice fotograficznej. Po okresie zafascynowania kolorową fotografią cyfrową nadszedł czas powrotu klasycznej fotografii czarno-białej. Coraz więcej artystów fotografujących wraca lub na nowo uczy się fotografii analogowej, nie rezygnując bynajmniej z cyfry. W ciemni fotograficznej dzieci pracowały pod opieką Jędrzeja Bednarskiego, członka Złotowskiego Klubu Fotograficznego.

Dzisiaj zastanowimy się co można odczytać ze starych zdjęć i czy to prawda, że fotografia zatrzymuje czas. Potem zabawimy się w artystów i będziemy do woli miksować fotografie znalezione w muzeum, tak by tworzyły niezwykłe dzieła. Zajęcia mają na celu pełniejsze i świadome korzystanie z możliwości fotografii. Różnorodny program zajęć sprawi, ze dzieci poprzez pracę twórczą zapoznają się z możliwościami fotografii.

Efekty będzie można zobaczyć podczas oficjalnego podsumowania tygodniowych zajęć, już w piątek o godz. 12:30 w Spichlerzu złotowskim. Zapraszamy!

Kamila Krzanik-Dworanowska - dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA