Zamknij
REKLAMA

Polskie tańce ludowe i samba przed Filharmonią Pomorską [FOTO]

09:35, 17.07.2019 | E.S
Skomentuj Polskie tańce ludowe i samba przed Filharmonią Pomorską - fot. Andrzej Ossowski
REKLAMA

W poniedziałek 15 lipca przed Filharmonią Pomorską wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, zespół Karolinka z Sào Mateus do Sul w stanie Paraña i działający przy stowarzyszeniu Kulturalnym Polsko-Brazylijskim im .Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kurytybie zespół Wisła. 

Zespoły z Brazylii w ramach projektu "Bom Dia Polsko" wystąpiły już w Toruniu, jutro jadą zwiedzać Pomorze, a wcześniej były już w Krakowie, Wieliczce, Oświęcimiu i Zakopanym. Wystąpią też na XVIII Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Członkami zespołów Karolinka i Wisła są ludzie różnych zawodów, w czwartym, szóstym, a nawet ósmym pokoleniu potomkowie polskich emigrantów, są też rdzenni Brazylijczycy. 

W Bydgoszczy w ponad dwugodzinnym koncercie zaprezentowały tańce lubelskie, kurpiowskie, biłgorajskie, sądeckie, Mazura Moniuszki z opery "Straszny Dwór", Polkę Lwowską, piosenki i tańce brazylijskie. 

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Miasta Bydgoszczy i gospodarza Zespołu Ziemia Bydgoska wręczyli gościom upominki. Od swoich gości Ziemia Bydgoska otrzymała worek zielonej brazylijskiej herbaty. 

Na koniec wszystkie zespoły zaprosiły widzów do wspólnego odtańczenia samby. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia.

Andrzej Ossowski

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz