Zamknij

Komediowy wieczór pod chmurką

11:05, 23.07.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Komediowy wieczór pod chmurką - fot. Michał Pick CKiS

Kino w warunkach plenerowych zawsze odbiera się „inaczej”. Dziś co prawda filmy nie kojarzą się jedynie z budynkiem, w którym jest kasa biletowa, projektory, ekran, widownia i cały ten kinowy anturaż. Coraz częściej filmy oglądamy w domu, na kanapie, co umożliwia nam Internet, telewizja i coś, co przecież nie bez powodu nazywamy – kinem domowym. A jednak, gdy przełamujemy ten schemat, gdy film oglądamy w plenerze, pod gołym niebem, doznajemy dodatkowych wrażeń, działa na nas coś jeszcze, coś co być może trudno nawet uchwycić i opisać. Zerwanie z formalnością i wyjście z filmem „na zewnątrz” jest swego rodzaju złamaniem zasad, a w łamaniu zasad jest zawsze coś ekscytującego.

Kina plenerowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Rzecz jasna, tradycjonaliści wolą oglądać filmy w warunkach „kinowych”, jeszcze inni stawiają na intymność i wygodę seansów w domu, ale to nie miejsce by dyskutować o upodobaniach i preferencjach odbiorców, faktem jest że film w  plenerze to zawsze dodatkowa atrakcja. I z takiej dodatkowej atrakcji w minioną niedzielę mogli skorzystać mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego. Na ustawionym w amfiteatrze przy sępoleńskim molo ekranie, punktualnie o godzinie 22:00, pojawiły się pierwsze kadry francuskiej komedii „Daddy Cool”. Historia nieco zwariowanego Adriena, który w obliczu rozstania ze swoją żoną, postanawia wziąć się w garść, w czym – całkiem przewrotnie – pomagają mu kilkuletnie dzieci, przyniosła widzom wiele śmiechu, ale i wzruszeń. Publiczność wyposażona w koce, przekąski i napoje komentowała między sobą poszczególne sceny. Byli też tacy, którzy wzorem amerykańskich „drive-in theater” na seans przyjechali samochodami i to właśnie z samochodu oglądali film. Zdaje się, że i jednym i drugim film się podobał, gdyż niemal wszyscy wytrwali do napisów końcowych. Co więcej, zatrzymani w połowie drogi powrotnej zorientowali się, że po napisach jest jeszcze finalna scena, którą wszyscy oglądali już na stojąco.
Kino plenerowe było jedną z wielu atrakcji przygotowanych na tegoroczny sezon letni przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, a przed nami jeszcze Dni Sępólna Krajeńskiego – XV Jarmark św. Wawrzyńca, koncert Golec uOrkiestra, Śniadanie na trawie, Wieczór z najpiękniejszymi melodiami musicalowymi i duetami operetkowym... Artystyczne lato dopiero się zaczyna!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot. – Michał Pick

 

REKLAMA
(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MiśMiś

0 0

Bez lektora zawsze skupiam sie na czytaniu zamiast ogladaniu... 11:53, 23.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone