Zamknij
REKLAMA

Czytanie polskich nowel przy dźwiękach katarynki

18:13, 07.09.2019 | źródło: Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Czytanie polskich nowel przy dźwiękach katarynki Kolejna odsłona Narodowego Czytania, do której dołączył Powiat Pilski odbyła się w miniony piątek na patio w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Publiczność miała okazję wysłuchać fragmentów trzech nowel: „Katarynki" Bolesława Prusa”, „Rozdzióbią nas kruki, wrony… " Stefana Żeromskiego oraz „Sachem" Henryka Sienkiewicza - informuje Starostwo powiatowe w Pile.

Polskie nowele przeczytało w sumie 15 osób. Wśród nich byli: poseł Grzegorz Piechowiak, przedstawiciele władz powiatu - Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski i Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile, dołączyła Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele Rady Powiatu w Pile: wiceprzewodnicząca Magdalena Zgiep-Porzucek, radne Iwona Schulz i Ewa Ramusiewicz.

Nowele czytali także Bogumiła Cybulska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Jarosław Grzebyk, który reprezentował Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło Nr 24 w Pile. Świetnie poradzili sobie również dyrektor I LO w Pile Angelika Zygmunt i uczniowie szkoły: Zuzanna Strzelecka i  Grzegorz Smereczniak oraz Michał Hłuchyj, uczeń Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.

Nie mogło zabraknąć Joanny Wyrwy-Krzyżańskiej, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile, która przygotowała wystawę różnych wydań polskich nowel z bogatego zbioru biblioteki. W akcji czytania BWAiUP w Pile reprezentowała Edyta Kin.

Publiczność dopisała, wszyscy otrzymali fragmenty nowel, co ułatwiło słuchanie czytanych fragmentów. Wstęp do każdej z nowel i informacje o ich autorach przedstawił Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP w Pile.

Na patio pojawił się również prawdziwy kataryniarz z zabytkową piękną katarynką, której dźwięki budowały wyjątkowy nastrój.

Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionego z Powiatem Pilskim  powiatu Schwalm–Eder w Niemczech. 
 
Na pamiątkę uczestnicy Narodowego Czytania 2019 otrzymali stemple pieczęci z Kancelarii Prezydenta RP, z logiem akcji.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz