Zamknij
REKLAMA

Srebrne Pasmo dla Chóru Lutnia z Więcborka

13:19, 01.10.2019 | E.S
Skomentuj
Srebrne Pasmo dla Chóru Lutnia z Więcborka - fot. Stowarzyszenie Chór Lutnia z Więcborka
REKLAMA

Chór „Lutnia” z Więcborka zaprezentował się na XXI Festiwalu Pieśni Chóralnej "Leć o pieśni, leć sokołem" Czersk 2019. Festiwal odbył się 29 września 2019 r. tradycyjnie już w gościnnych progach czerskiej świątyni - kościele pw. św. Marii Magdaleny w Czersku.

Organizatorami Festiwalu byli: Burmistrz Czerska, Proboszcz Parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Czersku, Ośrodek Kultury w Czersku oraz Chór „Lutnia” z Czerska. Patronat honorowy nad imprezą objął Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Starosta Chojnicki Marek Szczepański.

Profesjonalne Jury oceniało: dobór repertuaru, interpretację, intonację, emisję i brzmienie zespołu, ogólny wyraz artystyczny. „Srebrne Pasmo” dla Chóru „Lutnia” z Więcborka to dowód na to, że chórzyści pod okiem dyrygenta Karola Szmidta doskonalą warsztat i ciągle się rozwijają.

Dnia 30 września 2019 r. Chór „Lutnia” z Więcborka miał zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w obchodach regionalnych Święta Lasów Państwowych. Odbywały się one w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Zespół ubogacił swoim śpiewem Liturgię Mszy Świętej, po której odbył się koncert chóru, nagrodzony gromkimi brawami.

W ten sposób chórzyści promują parafię, ale i również miasto Więcbork.

Stowarzyszenie Chór Lutnia z Więcborka

Fotografie z Czerska – Stowarzyszenie Chór „Lutnia” z Więcborka

Fotografie z Torunia - dzięki uprzejmości pani Moniki Bilskiej / Radio Maryja

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

gośćgość

6 0

Wielkie GRATULACJE DLA TEGO WSPANIAŁEGO CHÓRU ! 13:31, 01.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz