Zamknij
REKLAMA

Jubileusz 100-lecia Chóru Lutnia z Więcborka

12:55, 21.10.2019 | E.S
Skomentuj Jubileusz 100-lecia Chóru Lutnia z Więcborka - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

Więcborski Chór Lutnia w tym roku obchodzi setną rocznicę swego istnienia. Na przestrzeni wieku setki chórzystów i wielu znakomitych dyrygentów dawało, i daje nadal, radość i wzruszenie słuchaczom. Poprzez muzykę i śpiew chwalą Boga ale i rozsławiają swoje miasto, Więcbork. Miasto, które dało kulturze wiele znakomitości, wielu zacnych artystów i wielu utalentowanych ludzi chcących dzielić się swoją pasją z innymi. W minioną niedzielę z okazji Jubileuszu 100-lecia Chór Lutnia pod dyrekcją Karola Szmidta dał przepiękny koncert w kościele parafialnym w Więcborku. Po występie były owacje, kwiaty i gratulacje dla dostojnych Jubilatów. Na Placu Jana Pawła II na wszystkich czekał urodzinowy tort, prezent Chóru Lutnia dla mieszkańców Więcborka.

W sali konferencyjnej więcborskiego CAS-u prezes Stowarzyszenia Chór Lutnia z Więcborka Jacek Krzyżanowski dziękował gościom, którzy przybyli na uroczystość, darczyńcom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, nie tylko materialny, wspierają chór w jego działalności. Podziękowania trafiły także do byłych i obecnych chórzystów, bez których zamiłowania do śpiewu i upowszechniania muzyki nie byłoby tego pięknego Jubileuszu.

Spotkanie w CAS-ie połączono z wernisażem wystawy "Chór Lutnia z Więcborka 1919 - 2019", z którą już od dzisiaj można się zapoznać w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku. Z okazji Jubileuszu Stowarzyszenie wydało także publikację, która przedstawia 100-letnie dzieje Chóru Lutnia.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

uczestnikuczestnik

7 0

GRATULUJĘ i życzę chórowi dalszych wspaniałych sukcesów! Piękna uroczystość, nie każdemu jest dane obchodzić taki jubileusz. 15:59, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RR

0 2

Co to jest CAS?! 11:28, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

k.k.

4 0

Centrum Aktywności Seniora. Budynek obok Urzędu Miejskiego :) 13:02, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz