29 i 30 października 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XXV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”. W Przeglądzie wzięło udział 10 teatrów, w których łącznie na scenie prezentowało się 120 młodych aktorów z miasta i gminy Kamień Krajeński.
Jury w składzie Barbara Sobotka – kierownik działu teatralnego przy KPCK w Bydgoszczy, Wioleta Górska-Nowik – instruktor teatralny przy KPCK w Bydgoszczy, Urszula Brycka – Dyrektor M-G Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Krajeńskim oraz Ireneusz Bona – Dyrektor MGOK w Kamieniu Krajeńskim postanowiło przyznać następujące nagrody:
W kategorii teatrów lalkowych:
I miejsce
Teatr „ŁAPY” z MGOK w Kamieniu Kraj.
za spektakl „Skarpety rakiety”
w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej
II miejsce
Teatr „GRABA” z MGOK w Kamieniu Kraj.
za spektakl „Bajka Samograjka”
w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej
W kategorii teatrów żywego planu:
I miejsce
Teatr „FART” z WDK w Dąbrówce
za spektakl „Zielony wędrowiec”
w reżyserii Ewy Wiese
ex aequo
I miejsce
Teatr „KACZUCHY” ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
za spektakl „Królewna Śnieżka”
w reżyserii Eweliny Wolszlegier i Wiesławy Szyszki
II miejsce
Teatr „DZIEWIĄTKA” z WDK w Płociczu
za spektakl „Czerwony kapturek”
w reżyserii Bożeny Lewandowskiej
III miejsce
Teatr „SZOK” z ZSP w Kamieniu
za spektakl „Mały Książę”
w reżyserii Bożeny Zabrockiej
wyróżnienia:
dla teatru „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE” z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu za spektakl „101 dalmatyńczyków” w reżyserii Barbary Brewka
dla teatru „WIG-WAM” z DPS w Kamieniu za spektakl „Panama- kraj naszych marzeń” w reżyserii Marty Binger
dla Teatru „WIOSNA” ze świetlicy wiejskiej w Orzełku za spektakl „ Calineczka” w reżyserii Pauliny Brewka
Nagroda za scenariusz
bajki „Królewna Śnieżka” dla P. Iwony Hajdasz
Nagroda za reżyserię
bajki „Skarpety rakiety” dla P. Aleksandry Szmaglińskiej
Nagroda dla najlepszej aktorki MIM-2019
trafia do rąk EWELINY TRZECIŃSKIEJ za monodram „Zakochana”
Nagrody aktorskie otrzymują:
z Teatry Lalek „Graba” z MGOK Kamień
- Agata Cyborowska za rolę Witaminki
- Aniela Kałaczyńska za role Chipsowego Potworka
z Teatru „Kaczuchy” ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
- Maciej Krzyżanowski za rolę Krasnala
- Oskar Gabrych za rolę Księcia
z Teatru „Wiosna” ze świetlicy wiejskiej w Orzełku
- Wiktoria Foleżyńska za rolę Calineczki
z Teatru „Szok” z ZSP w Kamieniu
- Julia Stryszyk za rolę Lisa
z Teatru „Wig-Wam” z DPS dla Dzieci w Kamieniu
- Oliwia Błońska za rolę Misia
- Mariusz Łubecki za rolę Lisa
z Teatru „Dziewiątka” z WDK w Płociczu
- Zuzanna Blejder za rolę Czerwonego Kapturka
- Wiktoria Chylewska za rolę Mamy i Babci
z Teatru „ Fart” z WDK w Dąbrówce
- Maria Adamczyk za rolę Szarusi Zielonej
- Nikola Olejnik za rolę Zielony Wędrowiec
- Klaudia Trzcińska za rolę Strażnik Szary
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz