Zamknij
REKLAMA

Mikołajki z muzyką na żywo

20:16, 10.12.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Mikołajki z muzyką na żywo - fot. Michał Pick CKiS

Kolejne spotkanie z muzyką bluesową za nami! Tym razem naszym gościem była Patsy Gamble, brytyjska saksofonistka, której artystyczne portfolio wprawia w zdumienie, gdyż wśród wykonawców, z którymi współpracowała pojawiają się takie nazwiska jak Rod Stewart czy Mick Jagger, legendarny wokalista The Rolling Stones.

Panowie nie wybrali Patsy przypadkiem, artystka od lat aktywna na muzycznej scenie, zdobywała doświadczenie na największych scenach świata, z powodzeniem koncertuje i nagrywa własne utwory, o czym mogliśmy się przekonać w piątkowy, mikołajkowy wieczór. Patsy towarzyszył niezawodny zespół Łukasz Gorczycy, w konfiguracji: Roman Jońca (klawisze), Tomasz Dominik (perkusja) i Łukasza Gorczyca (bas). Panowie stworzyli solidny podkład pod wirtuozerskie popisy saksofonistki, ale sama Patsy zostawiała im sporo przestrzeni na fragmenty solowe. Tego wieczoru tradycyjny blues niejednokrotnie ustępował miejsca smooth jazzowi i swobodnemu funkowi (brawurowe, instrumentalne wykonanie "Isn't She Lovely" Steviego Wondera było tego doskonałym podsumowaniem) i to właśnie ta różnorodność sprawiła, że publiczność była co chwila zaskakiwana zmianami nastrojów, tematów i dynamiki, często w obrębie jednego utworu.

Po wykonaniu tytułowej kompozycji z ostatniej jak dotąd solowej płyty Patsy Gamble, "Warsaw Nights", Łukasz Gorczyca zapowiedział, że kolejny krążek artystki będzie nosił tytuł "Sępólno Days", cóż, wszystko zostało udokumentowane, trzymamy za słowo!

Wydarzenie finansowane było ze środków Funduszu Promocyjnego StoArt

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Michał Pick

 

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone