Zamknij
REKLAMA

Człuchowskie Anioły rozdane

21:22, 10.12.2019 | UM Człuchów
Skomentuj fot. UM Człuchów
REKLAMA

Ksiądz Krystian Feddek, wikariusz parafii pod wezwaniem świętego Jakuba w Człuchowie – tegorocznym laureatem nagrody Człuchowskiego Anioła. Wyróżnienie przyznała mu kapituła składająca się z przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji prowadzących w mieście i regionie działalność dobroczynną.

Statuetka Człuchowskiego Anioła wręczana jest podczas uroczystej gali, organizowanej z okazji Dnia Wolontariusza. To także okazja dla poszczególnych instytucji, aby podziękować ludziom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc. Najważniejsze wyróżnienie i statuetkę otrzymuje zawsze osoba szczególnie wyróżniająca się w działaniu. W tym roku był to ksiądz Krystian Feddek, pomysłodawca i organizator wielu cennych inicjatyw. Wśród nich są między innymi dwie duże imprezy o charakterze religijnym – Katolicy na ulicy oraz Bal świętych. Wyróżniony jest także założycielem i prezesem Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, działającego na rzecz lokalnej społeczności.

- To jest szczególne wyróżnienie, które przyjmuję z wielką radością i entuzjazmem. To motywacja dla mnie do jeszcze większego wytężenia i oddania serca dla innych. Ale gdy patrzę na tego anioła, to chciałbym go połamać, ale nie żeby go zniszczyć, ale żeby go rozdać tym, którzy ze mną współpracują na co dzień – mówił podczas uroczystości ks. Feddek.

(UM Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz