Zamknij
REKLAMA

Koncert Noworoczny w Wiedeńskim Stylu

14:32, 07.01.2020 | E.S
Skomentuj Koncert Noworoczny w Wiedeńskim Stylu - fot. MGOK Więcbork
REKLAMA

Kolędą „Anioł Pasterzom mówił”  Więcborska Orkiestra Dęta pod batutą Dariusza Sobieralskiego przywitała publiczność Koncertu Noworocznego w Więcborku w świąteczną niedzielę. To już tradycja, że mieszkańcy Więcborka wkraczają w Nowy Rok w towarzystwie nieśmiertelnych przebojów muzyki klasycznej, operowej, operetkowej, musicalowej, filmowej i rozrywkowej. 

Więcborska Orkiestra Dęta w sposób szczególny zaakcentowała swoje znaczące miejsce w życiu kulturalnym Miasta i Gminy Więcbork. W swoim recitalu muzycy zagrali polskie kolędy, utwór świąteczny White Christmas, a także Sambę i Honeymarsh.    

Tegoroczny Koncert Noworoczny brawurowo poprowadził Andrzej Gawroński, który zaskakiwał publiczność nietuzinkowymi faktami z życia kompozytorów i historiami powstania utworów, a także zabawnymi anegdotami.

Kolejne znakomite interpretacje znanych przebojów wywoływały aplauz publiczności, szczelnie wypełniającej salę widowiskową więcborskiego ośrodka kultury. Zarówno instrumentaliści zespołu ARTE CON BRIO, jak i soliści -  Natalia Łęt (mezzosopran) i Szymon Rona (tenor) swoimi popisami bez trudu uwiedli więcborską publiczność, wzruszając i bawiąc na przemian.  Chylimy czoła artystom, którzy są czołowymi muzykami Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy:

Krystyna Prystasz I skrzypce, Olga Kotelczuk II skrzypce, Mirosław Przybył altówka/kier. Artystyczny, Agata Jarecka wiolonczela, Bartłomiej Werachowski gitara basowa, Tomasz Kotowski fortepian, Grzegorz Sikorski perkusja.  

Noworoczne spotkanie z muzyką było także okazją by do więcborczan popłynęły dobre życzenia. W imieniu władz samorządowych złożył je burmistrz Waldemar Kuszewski. Nie zabrakło także noworocznego toastu wzniesionego tradycyjną lampką szampana i podziękowań za wspólny rok 2019, które złożyła dyrektor Joanna Soja – Tońska, obiecując, że rok 2020 obfitował będzie w koncerty niespodzianki, spektakle, wystawy, wernisaże, działania interdyscyplinarne, warsztaty i wydarzenia, które na długo pozostaną w pamięci publiczności.

tekst i fot. MGOK Więcbork 

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz