Zamknij
REKLAMA

Święto Trzech Króli w Wielowiczu

10:40, 08.01.2020 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Święto Trzech Króli w Wielowiczu - fot. Ewa Szydeł

6 stycznia 2020 w Wielowiczu orszaki Trzech Króli, przybywające od strony Jastrzębca i Płoskowa, spotkały się przed kościołem p.w. św. Jakuba Apostoła. Mieszkańcy wzięli udział we mszy świętej, po której wielowiczanie wystawili Jasełka.

Po raz kolejny kościelna nawa stała się sceną dla miejscowych artystów, znanych z wielu udanych, okazjonalnych inscenizacji. Przed żłóbkiem przez blisko godzinę toczyła się odwieczna walka dobra ze złem, by w końcu jaśniejąca na niebie gwiazda obwieściła narodziny Zbawiciela, któremu pokłon oddali Trzej Królowie i parafianie. Barwne widowisko wyreżyserowała pani Krystyna Niewczas, a w przedstawieniu, jak i w przygotowaniach do niego, udział wzięli Aktywni z Wielowicza oraz mieszkańcy okolicznych, parafialnych wiosek.

Po uroczystościach, przy pochodniach mieszkańcy mogli posilić się ciepłą strawą, którą przygotowały gospodynie z Jastrzębca, Rogalina, Szynwałdu i Wielowicza.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

niewczas1niewczas1

4 0

Realizacja inscenizacji nie była by możliwa bez udziału i wspaniałej gry naszych miejscowych "aktorów" , paniom, które przygotowały wspaniale dekoracje (dodam, że wąż miał długość imponującą (12 m) , osobom, które wcieliły się w role królów i poprowadziły orszaki, zaangażowaniu mieszkańców naszej parafii, strażaków z Jastrzębca, którzy od dłuższego już czasu dbają o nasze bezpieczeństwo podczas pochodu, i wielu innych ludzi "dobrej woli" dzięki czemu przedsięwzięcie to było możliwe. 15:31, 08.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JKJK

3 0

Owszem ładny orszak ale po co aż tyle takich samych zdjęć ? 06:09, 09.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone