Zamknij
REKLAMA
20:58, 15.11.2021

W Centrum Aktywności Lokalnej w Więcborku 14 listopada pastor Jarosław Gaudek ze Żnina przedstawiał swoje zbiory egzemplarzy Pisma Świętego, wśród których były oryginały, reprinty i faksymile. Oprócz ciekawych plansz prezentujących historię odkryć tekstów biblijnych, można było też zobaczyć egzemplarze Biblii z różnych epok, w różnych językach i wielkościach, od ważącej prawie 10 kilogramów, do niewielkiej, liczącej zaledwie kilka centymetrów kwadratowych miniatury. Dodatkowo prezentacja była wzbogacona o różne przedmioty związane z rytuałami religijnymi.

Pastor Jarosław Gaudek w ciekawy sposób opowiadał o swoich zbiorach. Zapoznał zwiedzających z historią odkryć najważniejszych tekstów biblijnych, szczególnie Kodeksu z Aleppo, zwojów z Qumran i badaniami nad nimi, przy okazji przedstawiając jak różne tłumaczenia w różnych epokach wpłynęły na rozwój piśmiennictwa i jaki miały wpływ na tworzenie zasad pisowni, gramatyki i ortografii.

Na fotografiach z wystawy, szczególnie prezentujących plansze, można szczegółowo zapoznać się z omawianą przez pastora Gaudka historią Pisma Świętego.

Tekst i zdjęcia Andrzej Ossowski

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

1 0

Andrzeju , jak zwykle piękna relacja !!! Dziękuję i pozdrawiam 👍🙂 16:38, 16.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA