Zamknij
REKLAMA

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Złotowie

17:06, 22.06.2022 | .
Skomentuj fot. KP PSP Złotów
REKLAMA

22 czerwca, o godzinie 10.01 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Złotowie wpływa zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Złotowie ul. Melchiora Wańkowicza - informuje KP PSP w Złotowie. 

Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej wraz z grupą operacyjną oraz dwie jednostki ochotniczych straży pożarnych. 

Po dojeździe potwierdzono pożar w jednym z lokali a dodatkowo w toku rozpoznania ustalono wstępnie, że wewnątrz doszło prawdopodobnie do wybuchu mieszaniny gazowej w wyniku, czego odnotowano znaczne zniszczenie w w/w lokalu mieszkalnym a bezpośrednio poszkodowana została jedna osoba. 

Niezwłocznie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a w toku prowadzonych działań gaśniczych pożar został ograniczony a następnie ugaszony. 

Okoliczności i przyczyny zdarzenia w ramach czynności dochodzeniowych ustala Policja a zakres uszkodzeń budynku i poszczególnych lokali służby Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. 

Łącznie w trwających ponad dwie godziny działaniach ratowniczych zaangażowanych było 7 strażackich samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych w obsadzie 22 strażaków z jednostek OSP Blękwit, OSP Święta, JRG Złotów wspieranych przez Pogotowie Ratunkowe, Policję i Nadzór Budowlany.

opracował: st. kpt. Krzysztof Olczak

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%