Zamknij

Bez prawa jazdy i kompletnie pijany wsiadł za kierownicę opla

17.05, 29.06.2022 podkom. Justyna Andrzejewska
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz wsiadania za kierownicę to konsekwencje, jakie grożą 45-latkowi zatrzymanemu przez mundurowych z Kcyni. Podejrzany wczoraj usłyszał zarzuty za to, że ruszył w trasę kompletnie pijany i bez wymaganych przepisami uprawnień.

Mundurowi z kcyńskiego komisariatu, w jednej z gminnych wsi, skontrolowali opla combo, którego jak wynikało z informacji przekazanych na stanowisko kierowania szubińskiej jednostki, miał prowadzić nietrzeźwy.

Okazało się, że za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec gminy i faktycznie czuć było od niego alkohol. Potwierdzeniem, że kierowca jest pijany było badanie alkomatem, który w organizmie kontrolowanego wykazał ponad dwa promile alkoholu.

Sprawdzenie personaliów kierowcy w policyjnych systemach dowiodło też, że w ogóle nie posiadał on wymaganych do jazdy uprawnień.

Wczoraj (28.06.22) kryminalni przedstawili podejrzanemu zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie też za jazdę bez uprawnień, za co grozi wysoka grzywna i sądowy zakaz wsiadania za kierownicę. Ostateczne decyzje w sprawie podejrzanego należą do sądu.

(podkom. Justyna Andrzejewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%