Zamknij

Pierwsi kierowcy z regionu ukarani "po nowemu". Dostali solidnie po kieszeni?

17.56, 22.09.2022 źródło: KPP Złotów
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Od 17 września nastąpiły kolejne zmiany w przepisach prawa o ruchu drogowym. Ostatnie dni na drogach powiatu złotowskiego pokazały, że nie wszyscy kierowcy, stosują się do ograniczeń prędkości oraz zachowania szczególnej ostrożności na drodze, co w przypadku kontroli drogowej, skutkuje wysokim mandatem oraz punktami karnymi - informuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

W niedzielę (18.09) patrol ruchu drogowego kontrolował prędkość pojazdów poruszających się drogą krajową 22. W krótkim odstępie czasu w terenie zabudowanym, dwóch kierowców pojazdów osobowych przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50km/h. Obaj stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na czas 3 miesięcy oraz nałożono na nich mandaty. Zmienione przepisy za przekroczenie prędkości w przedziale 51-60 km/h, przewidują mandat karny wynosi 1500 złotych oraz przypisanie 13 punktów karnych.

W poniedziałek (19.09) na drodze drodze krajowej nr 11, zatrzymany został do kontroli drogowej kierowca pojazdu Skoda, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h na obowiązującej 50-ce. Na 40-letniego kierowcę, w związku z popełnionym wykroczeniem, nałożono mandat karny w wysokości 1000 zł oraz przypisano mu 11 punktów karnych.

W środę (20.09) na terenie Złotowa policjanci drogówki zostali zadysponowani do obsługi kolizji drogowej która miała miejsce na ul. Staszica. Po ustaleniu przebiegu i przyczyny zdarzenia na sprawcę kolizji nałożono grzywnę w formie mandatu karnego. Zgodnie ze zmienionym przepisami w prawie o ruchu drogowym za niezachowanie nienależytej ostrożności na drodze publicznej, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym (art. 86§ 1 k.w.). 37-letni kierujący ukarany został mandatem w wysokości 1100 zł oraz do jego ewidencji przypisano 10 pkt karnych.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%