Zamknij

5 tys. zł mandatu za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu

20.15, 28.11.2022 źródło: KPP Złotów Aktualizacja: 18.01, 29.11.2022
Skomentuj fot. KPP Złotów
REKLAMA

Młody kierowca w miniony piątek, jeździł po Złotowie osobowym Fordem niedopuszczonym do ruchu, do którego zamontował tablice rejestracyjne przypisane do busa. Policjanci ze złotowskiej drogówki nałożyli na młodego kierowcę surowy mandat, a pojazd został odholowany - informuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

W ubiegły piątek (25.11) przed godziną 21.00, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki, na jednej z ulic Złotowa, zatrzymali do kontroli drogowej osobowy pojazd marki Ford, którym podróżowały młode osoby.

Po sprawdzeniu danych kierowcy, pasażerki oraz numeru rejestracyjnego, okazało się że tablice które zamontowane były na pojeździe, są przypisane do busa innej marki.

W trakcie dalszej szczegółowej kontroli mundurowi ustalili, że młody kierowca kupił auto, które zostało wyrejestrowane na terenie Niemiec i nikt nie zarejestrował go w Polsce. 24-letni kierowca tłumaczył, że tablice rejestracyjne z wyróżnikiem PZL, przełożył z innego pojazdu by nie budzić podejrzeń w trakcie jazdy po mieście z dziewczyną.

Pojazd został zholowany, a zgodnie z taryfikatorem za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, na mieszkańca powiatu, nałożono mandat karny w wysokości 5 tys. złotych. Jego sprawą zajmie się również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

(źródło: KPP Złotów)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%