Zamknij
REKLAMA

Spotkanie profilaktyczne z młodzieżą szkolną w Pęperzynie

15:55, 24.02.2020 | E.S
Skomentuj Spotkanie profilaktyczne z młodzieżą szkolną w Pęperzynie - fot. KPP Sępólno Krajeńskie
REKLAMA

Sępoleńscy policjanci wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim w ramach wspólnej akcji ,,Żyjmy zdrowo i bezpiecznie” przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Pęperzynie, w gminie Więcbork. Głównym tematem rozmów z młodzieżą było ich bezpieczeństwo w szkole, jak i w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

W miniony piątek (21.02.20) policjanci wspólnie z ,,Jaśminem” – policyjnym psem, odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pęperzynie. W spotkaniu współuczestniczyła również Pani Alicja Dams z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim. Spotkanie zostało zaplanowane w ramach wspólnej akcji ,,Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”. Funkcjonariusze na początku wizyty opowiedzieli o swojej służbie oraz o specyfice pracy z psem policyjnym. Przy tej okazji, dzieci dowiedziały się jak właściwie postępować ze zwierzętami oraz jakie pozycje należy przybrać na wypadek ich ataku.

Podstawowym tematem rozmów było jednak szeroko pojęte bezpieczeństwo młodzieży. Oprócz przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, asp.szt. Igor Kurczych omówił  problematykę przemocy  panującej wśród uczniów, cyberprzemocy oraz zagrożeń jakie niesie za sobą zażywanie środków odurzających - w szczególności dopalaczy. Ponadto poinformował młodzież  o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadku popełniania przez nich czynów karalnych.

Tego typu spotkania z młodzieżą szkolną mają charakter prewencyjny i przyczyniają się do poprawy poziomu wiedzy młodych ludzi na temat zagrożeń, z którymi czasem, nawet nieświadomie mogą się spotkać.

Autor: asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie, fot. KPP Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%