Zamknij

Nastoletni złodziej torebki wpadł w ręce bydgoszczanina

10:46, 23.03.2020 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Nastoletni złodziej torebki wpadł w ręce bydgoszczanina - fot. KMP Bydgoszcz

Słowa uznania należą się mieszkańcowi Fordonu, który będąc świadkiem kradzieży torebki, nie wahał się ani chwili i w bezpośrednim pościgu ujął złodzieja. 35-latek poczekał do przyjazdu patrolu, a następnie przekazał 15-latka policjantom. Nastolatek wyrwał torebkę starszej kobiecie.

Do zdarzenia doszło w sobotę (21.03.2020) przed południem, wówczas dyżurny z Fordonu został powiadomiony o ujęciu obywatelskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zatrzymano sprawcę kradzieży torebki. Na ulicę Sielską natychmiast został wysłany patrol.

Tam funkcjonariusze zastali osobę, która trzymała młodego mężczyznę. Sprawcą kradzieży okazał się być 15-latek. Na miejscu była też pokrzywdzona. Kobieta opowiedziała o całym zajściu.

Zdarzenie miało miejsce na przystanku autobusowym przy ulicy Brzechwy (w stronę ulicy Twardzickiego) w Bydgoszczy. Do 79-letniej kobiety podbiegł młody mężczyzna i wyrwał jej z rąk torebkę, po czym zaczął uciekać w kierunku ulicy Sielskiej. Kobieta zaczęła za nim biec i krzyczeć, że została okradziona.

Krzyk kobiety usłyszał 35-letni bydgoszczanin. Zauważył jak w stronę ulicy Sielskiej biegnie młodzieniec z torebką w ręku. Mężczyzna pobiegł za nim i po kilkudziesięciu metrach zatrzymał go. Torebka wróciła do właścicielki. Na miejsce wezwano załogę pogotowia, która udzieliła pomocy kobiecie. Na szczęście 79-latce nic się nie stało. Policjanci przyjęli od niej zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

15-latek został zatrzymany i dowieziony do fordońskiego komisariatu. Tam okazało się, że jest poszukiwany. Nastolatek uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Młodzieniec został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje już sąd rodzinny.

Gratulujemy wzorowej i godnej naśladowania postawy 35-latka!!!

Autor: kom. Przemysław Słomski - KMP Bydgoszcz, fot. KMP Bydgoszcz

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone