Zamknij

Są objęci kwarantanną. Jeden wyskoczył na piwko z kolegami, drugi na spacerek

22:20, 25.03.2020 | źródło: KPP Człuchów
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną. Sprawdzają prawie 100 adresów dziennie, za każdym razem pytają przebywających na kwarantannie, czy czegoś nie potrzebują oraz czy ich stan zdrowia nie uległ pogorszeniu. Wczoraj funkcjonariusze ujawnili dwa przypadki niestosowania się do tego nakazu.

W pierwszym przypadku dzielnicowy, który przyjechał na kontrolę nie zastał 35-letniego mężczyzny, który miał obowiązek przebywać podczas kwarantanny w domu. Podczas kolejnej wizyty tego samego dnia mężczyzna był już w domu, tłumaczył się tym, że „tylko na chwilę wyskoczył na działki wypić piwo z kolegami”. 

W drugim przypadku policjant, który przyjechał na kontrolę zauważył 31-latka, który jest objęty kwarantanną jak spaceruje po ulicy. Nakazał mu natychmiast wrócić do domu i poinformował o grożących konsekwencjach. W tym samym dniu patrol z Człuchowa przyjechał kolejny raz sprawdzić 31-latka i również tym razem nie było go w domu, mężczyznę zauważyli, jak chodził bez celu po miejscowości, w której mieszka. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego nie stosuje się do kwarantanny.

Aktualnie wobec obu mężczyzn powadzone są czynności z art. 116 kodeksu wykroczeń, po których sprawa zostanie skierowana do sądu. Dodatkowo o sytuacji został powiadomiony Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który jest organem władnym do nałożenia na takie osoby kary, która może wynosić nawet 30 tys. zł.

(źródło: KPP Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AnonAnon

7 0

I bardzo dobrze, a jak nie mają z czego zapłacić to odsiadka za narażanie życia i zdrowia innych. Jak większość się stosuje to zawsze muszą się jakieś pajace znaleźć. Brak słów. 00:16, 26.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mpompo

4 0

odsiadka ?, miasta ,wioski, parki lasy pełne śmieci , jak zdrowy, to po okresie kwarantanny niech popracuje 07:37, 26.03.2020


REKLAMA