Zamknij
REKLAMA

Samochód wjechał w przystanek autobusowy

11:36, 05.06.2020 | E.S
Skomentuj Samochód wjechał w przystanek autobusowy - fot. KPP Nakło nad Notecią
REKLAMA

Tragiczne skutki mogło mieć zdarzenie, do jakiego doszło dziś rano na drodze wjazdowej do Nakła. Kierowca SUV-a z przyczyn zdrowotnych stracił panowanie nad autem i z całym impetem wjechał w przystanek autobusowy. Na szczęście w chwili, kiedy doszło do zdarzenia nie oczekiwał na nim żaden podróżny.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Poznańskiej w Nakle wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy dziś (5.06.20) o godzinie 7. Z przekazanych dyżurnemu informacji wynikało, że pojazd typu SUV wjechał w przystanek autobusowy. 

Na miejsce został skierowany patrol „drogówki”. Jak ustalili mundurowi, zanim honda uderzyła w przystanek, wjechała „pod prąd” na rondo, po czym przejeżdżając kilkadziesiąt metrów taranowała znaki drogowe i chodnik, by ostatecznie zatrzymać się w miejscu, gdzie zazwyczaj oczekują podróżni. Cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie i o wielki szczęściu można mówić, że w tym czasie nikt nie przemieszczał się chodnikiem, ani nie stał na przystanku. Gdyby tak było zdarzenie mogłoby mieć tragiczne skutki.

Okazało się, że 68-letni kierowca hondy z przyczyn zdrowotnych stracił przytomność co spowodowało, że przestał panować nad autem. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków i pozostaje mu życzyć powrotu do zdrowia.  

W tej sytuacji trudno mówić o winie kierowcy, jednak sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest obserwowanie otaczającej nas rzeczywistości podczas przemieszczania się ulicami. Wielu z nas niestety o tym nie pamięta, często zajęci telefonami komórkowymi praktycznie nie zwracamy uwagi na to co dzieje się wokół nas, a skutki tego mogą okazać się tragiczne.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło nad Notecią, fot. KPP Nakło nad Notecią

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

JaJa

1 0

Z przyczyn zdrowotnych powinien mieć odebrane prawo jazdy. Dobrze że w tym maratonie nikomu nic się nie stało. 13:24, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rowerzystarowerzysta

1 0

wielu kierowców w tym wieku, może i młodszych chętnie regularnie by się przebadało, ale spróbujcie powiedzieć gminnemu felczerowi że chcecie się tylko przebadać, to was pożegna już na progu przychodni, 14:54, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz